Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 listopada, 2013 Tytuł artykułu

Apel o wsparcie: Pomóż bezdomnym zwierzętom z brzeskiego przytuliska „Przytul Psisko”

Treść artykułu

 

 

O zimową pomoc dla zwierząt proszą wszystkich ludzi dobrej woli i instytucje, wolontariusze przytuliska dla bezdomnych zwierząt. Zima jest najtrudniejszym okresem dla podopiecznych znajdujących się w placówce.
Pod opieką przytuliska jest obecnie kilkadziesiąt psów i kotów. Zbliżająca się zima będzie najtrudniejszym dla zwierząt okresem. Stąd apel wolontariuszy z Brzeskiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt: – Porzucone, często chore zwierzęta powinny przetrwać zimę w godnych warunkach!
Wolontariusze zwracają się z prośbą o ofiarowanie ciepłych posłań, ręczników, prześcieradeł (oraz innych podobnych rzeczy), aby można było wyścielić posłania dla zwierząt i jednocześnie zapewnić ciepłe warunki bytowe. Opiekunowie zwierząt proszą również o karmę, szczególnie dla szczeniąt i młodych kociąt.   Potrzebne są także ciepłe koce.

Zwierzęta z brzeskiego przytuliska czekają na nowych właścicieli przez cały rok. Nawet najlepsza opieka nie zastąpi zwierzętom domu. Zdjęcia zwierząt, które są przeznaczone do adopcji można oglądać na
www.brzeg.pl. Tam również są zamieszczone charakterystyki zwierząt.
 
Wszelkie dary dla przytuliska można przynosić bezpośrednio do placówki-Zakład Higieny Komunalnej, ul. Saperska 2.
 

W przytulisku „Przytul psisko” są też nowe inwestycje mające poprawić warunki bytowe bezdomnych czworonogów. To cztery nowe kojce i osiem bud dla psów oraz izolatka dla chorych i nowonarodzonych zwierząt powinno rozwiązać część problemów przytuliska. Chodzi o oddzielenie szczeniaków oraz czworonogów, które przebywają w placówce czasowo.
 
– Izolatkę urządzamy w kontenerze, który posiada dwa osobne pomieszczenia z oddzielnymi wejściami – tłumaczy Łukasz Rogotowicz, inspektor w Biurze Urbanistyki i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Brzegu. – Jedno pomieszczenie przeznaczamy dla szczeniąt, a kolejne dla chorych kotów, które  po okresie leczenia w przytulisku, będą z powrotem wypuszczane na wolność. Natomiast nowe budy i kojce to inwestycja w poprawę warunków bytowych zwierząt.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: