Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 listopada, 2013 Tytuł artykułu

Droga krajowa nr 39: Finał budowy mostu nad kanałem Odry. Koniec utrudnień dla kierowców (zdjęcia)

Treść artykułu

 

 

 
Nowa przeprawa powstała w miejscu wysłużonego stuletniego mostu. Jest szersza, a przy tym bezpieczniejsza dla kierowców i barek wodnych.
 
Poprzedni most zbudowano wraz z otwarciem kanały żeglugowego Odry, czyli sto lat temu. Dzisiaj droga wylotowa z miasta w kierunku na Namysłów, Lubszę czy Popielów i Opole (od   strony Dobrzenia Wielkiego) jest częścią trasy krajowej nr 39 zarządzanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
 
– W miejscu starego mostu konieczna była budowa zupełnie nowego obiektu – informuje rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA Michał Wandrasz. – Prace budowlane trwały od wiosny. Wcześniej, bo już od listopada 2012 roku poprzedziły je roboty przygotowawcze. Z pewnością nowy most ułatwi życie mieszkańcom miasta, poprawi komunikację i płynność ruchu, a co najważniejsze: zapewni większe bezpieczeństwo kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Jest szeroki chodnik i ścieżka rowerowa. Przy okazji warto dodać, że nowy most prezentuje się okazale. Miastu przybył kolejny bezpieczny punkt.
 
Wraz z budową mostu zmodernizowano fragment ulicy Krakusa. Przebudowano chodniki i zatokę autobusową, tworząc jednocześnie bezpieczne przejście dla pieszych z wysepką.
Nowy most liczy 62 m długości i blisko 16 m szerokości. Budowa i prace drogowe kosztowały ponad 18 mln zł.
 
Fot. Michał Wandrasz, GDDKiA

 

Nie zapomnij udostępnić: