Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 października, 2013 Tytuł artykułu

Brzeżanka najlepszą licealistką Wrocławia!

Treść artykułu

 
Justyna Lityńska, absolwentka brzeskiego Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi otrzymała tytuł „ Wrocławski Licealista 2013”. W nagrodę otrzymała czek w wysokości 5 tys. zł.
Była uczennica naszego zespołu szkół jest maturzystką z XIV LO we Wrocławiu. Zdobywając laury musiała pokonać silną konkurencję z wrocławskich szkół, a przede wszystkim wykazać się biegłą znajomością na poziomie licealnym z takich dziedzin jak matematyka czy język polski. Nie zabrakło też testów wiedzy z biologii, chemii, fizyki, geografii oraz historii.
 
 
W ocenie jury Justyna jest osobą niezwykle otwartą na świat, spontaniczną, bystrą z ogromną wiedzą. Jako jedyna spośród dziesiątki finalistów dostała maksymalną liczbę punktów od komisji autoprezentacji.
W składzie jury konkursu byli naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego: dr Zbigniew Strycharski i dr Zbigniew Petru (fizyka), prof. Małgorzata Łoboz i dr Agnieszka Kuniczuk-Trzcinowicz (język polski), prof. Kazimierz Orzechowski i dr Krystyna Chmieleńska (chemia), prof. Teresa Kulak (historia), dr Anna Dębicka (geografia), prof. Jadwiga Anioł-Kwiatkowska i prof. Dariusz Tarnawski (biologia), prof. Lucjan Puchalski i dr Łukasz Bieniasz (język niemiecki) i dr Katarzyna Nowak (język angielski), dr Joanna Jakubowska (język francuski) oraz dr Rościsław Rabczuk i dr hab. Marian Hotloś (matematyka) z Politechniki Wrocławskiej, a także dr Wiesław Gałązka, medioznawca, prof. Bogusław Pawłowski, antropolog oraz Jacek Kulesza, szef działu miejskiego "Gazety Wyborczej" we Wrocławiu (komisja ds. autoprezentacji).

Konkurs organizuje "Gazeta Wyborcza" we Wrocławiu, a współorganizatorem i fundatorem nagrody głównej jest Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Dodajmy, że w holu ZS nr 2 z OI, na parterze budynku głównego, jest na sztaludze tablica informacyjna o osiągnięciach Justyny Lityńskiej i Magdaleny Lewoniec-tegorocznego „PRYMUSA OPOLSZCZYZNY 2013” w kategorii gimnazjum, jednej z 10 gimnazjalistek na Opolszczyźnie.
 
Zdj. – Materiały ZS nr 2 z OI

Nie zapomnij udostępnić: