Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 października, 2013 Tytuł artykułu

Most nad kanałem Odry (droga krajowa nr 39): Bez utrudnień na długi weekend 1-3 listopada

Treść artykułu

 

 

 
Drogowcy nie przewidują żadnych komplikacji na moście prowadzącym do miasta od strony północnej. Prace budowy nowej przeprawy są już na ukończeniu, pozostały jedynie drobne roboty.
 
Aktualnie trwa montaż barierek oddzielających chodniki od drogi oraz malowanie elementów stalowych konstrukcji mostu. Finalizowane są też prace brukarskie na chodnikach prowadzących do przeprawy.
 
– Nie przewidujemy żadnych utrudnień w zawiązku z pracami na długi weekend pomiędzy 1 a 3 listopada – informuje Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, administratora drogi krajowej nr 39. – Roboty na tej inwestycji dobiegają końca.
 
Most nad kanałem Odry jest budowany ponad osiem miesięcy. Prace poprzedziły roboty przygotowawcze, które trwały od końca   2012 roku. Nowa przeprawa zastąpiła poprzedni most posadowiony 100 lat temu.
 
Podczas prac budowlanych nie odbyło się bez komplikacji w ruchu drogowym dla Brzegu. Z konieczności wprowadzano ruch wahadłowy, co powodowało ogromne korki na centralnych ulicach miasta oraz na drogach dojazdowych od strony miejscowości Lubsza i Kościerzyce.
 
Zdj. – arch. GDDKiA w Opolu, widok na most podczas prac budowy z przełomu lipca i sierpnia 2013 r.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: