Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 października, 2013 Tytuł artykułu

Kacper Wodiany Mistrzem Świata w konkurencji walk mężczyzn do 75kg w teakwondo

Treść artykułu

 
W dniach 24-27 .10. 2013 roku w Benidorm w Hiszpanii odbyły się 19 Mistrzostwa Świata Juniorów i 28 Mistrzostw Świata Seniorów w Taekwondo I.T.F.. W Mistrzostwach Świata wzięło udział 1042 zawodników w tym 623 seniorów i 419 juniorów z 55 krajów.
W Kadrze Polski Juniorów znalazł się brzeżanin, zawodnik Klubu Centrum Taekwon-do I.T.F. Kacper Wodiany , trenujący na co dzień pod okiem mgr Zbigniewa Sempa VI dan w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu . Wysoka forma Kacpra w tym roku , medale w (na zdjęciu w niebieskim kasku) Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy zaowocowały powołaniem do Kadry Polski Juniorów na Mistrzostwa Świata.
 
W związku z tym całe wakacje i wrzesień poświęcone zostały na przygotowanie do zawodów najwyższej rangi, ostatnie szlify Kacper zdobył w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale w dniach 14-21.10.2013 gdzie wraz z Kadrą mocno przygotowywał się do startu w MŚ.
Trenerzy Kadry Polski zadecydowali, że Kacper będzie reprezentował nasz Kraj w następujących konkurencjach:
-walki indywidualne mężczyzn w kategorii do 75 kg,
– układy indywidualne mężczyzn I dan,
– walki drużynowe mężczyzn,
– układy drużynowe mężczyzn,
-drużynowe techniki specjalne,
-drużynowe testy siły.
Kacper w pierwszym dniu zawodów zaliczył fantastyczny występ, kolejno pokonał zawodników z Kanady, Nowej Zelandii, Argentyny oraz w finale utytułowanego Adama Foleya z Irlandii i zdobył złoty medal w konkurencji walk indywidualnych juniorów w kategorii wagowej do 75kg zyskując tym samym tytuł Mistrza Świata w tej konkurencji.
 
W konkurencji indywidualnych układów mężczyzn niestety nie udało się dostać do strefy medalowej.
 
W kolejnych dniach Mistrzostw w konkurencjach drużynowych Kacper Wodiany razem z kolegami z drużyny narodowej juniorów zdobyli:
-złoty medal w konkurencji testów siły,
-złoty medal w konkurencji technik specjalnych
-srebrny medal w konkurencji walk
-brązowy medal w konkurencji układów.
 
Polska drużyna juniorów w której składzie był nasz zawodnik wygrała klasyfikacje generalną.
Serdecznie gratulujemy!
 
Wyniki Kacpra Wodianego na  Mistrzostwach Świata w Benidorm to największy sukces sportowy w dorobku naszego Klubu.
 
 
łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji (po raz W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji (po raz czwarty w historii). Wynik osiągnięty na hiszpańskich matach należy uznać za wielki sukces polskiego Taekwondo ITF na Świecie.
 
Tytus Strzelbicki, zdjęcia-arch Kacpra WodianegoW
 

Nie zapomnij udostępnić: