Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 października, 2013 Tytuł artykułu

Victoria Berlin po obozie w Brzegu

Treść artykułu

 
Kilka dni temu, na zaproszenie Brzeskiego Towarzystwa Piłkarskiego Stal Brzeg, na tygodniowym zgrupowaniu sportowym w naszym mieście przebywała jedna z młodzieżowych drużyn (rocznik 1999) partnerskiego niemieckiego klubu – Victorii Berlin.
 
Victoria Berlin jest jednym z głównych zapleczy szkoleniowych dla najsłynniejszego berlińskiego klubu piłkarskiego – Herthy i od trzech lat jest partnerskim klubem brzeskiej Stali. Nasze zespoły młodzieżowe brały już udział w turniejach piłkarskich w Berlinie, a teraz Victoria gościła po raz pierwszy w Brzegu. Trener niemieckiego zespołu – Rorand Worm, nie krył zadowolenia z przyjęcia jego podopiecznych w Brzegu oraz warunkami, jakie tu spotkali. – Stworzono nam doskonałe warunki do treningów – mówił szkoleniowiec Victorii, treningi na takim obiekcie, jaki jest w Brzegu, to sama przyjemność, niczego nam tu nie brakowało, zarówno pod względem sportowym, jak i w sprawach noclegowych i wyżywieniowych.
 
Młodzież z Victorii Berlin przebywała w Brzegu w dniach 6-11 października. Zawodnicy trenowali na Stadionie Miejskim, a ich baza noclegowa mieściła się w schronisku młodzieżowym Starostwa Powiatowego przy ul. Wyszyńskiego. Oprócz treningów, piłkarze z Berlina mieli możliwość rozegrania gier sparingowych z rówieśnikami ze Stali Brzeg i Śląska Wrocław.

Ryszard Dzwonek, MOSiR Brzeg

Nie zapomnij udostępnić: