Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 października, 2013 Tytuł artykułu

"Zielona Flaga" dla Publicznego Przedszkola nr 3

Treść artykułu

 
11. października  Przedszkole Publiczne nr 3 otrzymało  Międzynarodowy Certyfikat Ekologiczny „Zielona Flaga”. Certyfikat, w imieniu przedszkola, odebrała dyr. Urszula Siwek.
 
„Zielona Flaga” jest tytułem, który nadawany jest szkołom i przedszkolom na całym świecie w ramach Programu Eco – Schools (www.eco-schools.com). Program realizowany jest od 1994 roku, jak na razie uczestniczy w nim ok. 15.000 szkół i przedszkoli        w 43 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 5000 placówek  uzyskało wyróżnienie – Zieloną Flagę.  Eco-Schools – jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego  polegającym na podnoszeniu świadomości  ekologicznej dzieci i młodzieży  poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami .
 
Przez cały rok przedszkolaki uczestniczyli w zajęciach i warsztatach przybliżających im postawę wzorowego ekologa.  Podjęliśmy szereg działań w zakresach: ,,Zdrowe odżywianie”i,,Na tropie elektroodpadów”. Przedszkole również prowadziło całoroczny monitoring – ocenę wpływu funkcjonowania  placówki na środowisko naturalne. Do realizacji międzynarodowego projektu na rzecz ekorozwoju została zaangażowana cała społeczność przedszkolna oraz przedstawiciele środowiska lokalnego.
 
Gratulujemy wszystkim, którzy mieli wkład w odniesiony przez nas sukces, jak również dziękujemy za okazaną pomoc.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          D.W.

Nie zapomnij udostępnić: