Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 października, 2013 Tytuł artykułu

Brzeżanka Natalia Bajor z sukcesami na Mistrzostwach Europy!

Treść artykułu

 

     
W dniach 4-13 października w austriackim Schwechat k. Wiednia odbyły się Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym. W reprezentacji Polski seniorek znalazła się zaledwie 16-letnia brzeżanka Natalia Bajor. Natalia wystąpiła w dwóch konkurencjach: w grze singlowej i w grze podwójnej. Występ nasze pingpongistki należy uznać za udany. Mistrzostwa te były świetnym sprawdzianem dla najlepszej aktualnie juniorki w Polsce w konfrontacji z najlepszymi zawodniczkami Europy. Ogólnie Polska ekipa wypadła na miarę oczekiwań, a Zeng Yi Wang w grze podwójnej ze swoim partnerem Chorwatem Ruiwu Tan dopełnili nasze aspiracje i ambicje, zdobywając mistrzostwo Europy i złoty medal w grze podwójnej, pokonując w finale 4-1 parę austriacką Gardos/Habesohn. Poza tym Natalia Partyka i właśnie popularny „ Wandzi „  dotarli do 1/16 w singlu. Do czołowej „szestnastki„  awansowała nasza para deblowa N. Partyka/Katarzyna Grzybowska. Aż do 1/16 doszła za to w grze deblowej Natalia Bajor//Kinga Stefańska (wygrywając w swojej grupie wszystkie 3. mecze). Oto szczegółowe wyniki brzeżanki:
Gra pojedyncza – singlowa (grupa 12):
Natalia Bajor – Manca Fajmut (Słowenia)  3-1 (10-12,11-9,11-8,11-5).
N. Bajor – Patricia Maciel (Portugalia)  3-0 (11-3,11-3,13-11).
N. Bajor – Elena Troshneva (Rosja)  0-3 (6:11,5-11,5-11).
Natalia zajęła 2. miejsce w grupie, a awans uzyskiwały zwyciężczynie 25grup + 7. zawodniczek wylosowanych z drugich pozycji, jako tzw. Lucky Luzer (szczęśliwy przegrany). Niestety do Natalii nie uśmiechnęło się szczęście i nie awansowała do turnieju głównego.
Gra podwójna – deblowa (grupa 7):
Natalia Bajor/Kinga Stefańska – Alex Galic/Nina Zupancic (Słowenia) 3-2 (11-7,          9-11,4-11,11-8,11-9).
N. Bajor/K.Stefańska – Sabina Ahamatova/Rufat Guliyeva (Azerbejdżan) 3-0            (11-6,11-7,11-2).
N. Bajor/.Stefańska – Xue Li/Laura Pfefer (Francja)  3-1 (8-11,11-9,12-10,11-8).To zwycięstwo, to wielka sensacja ! Przeciwniczki są dużo wyżej notowanymi w rankingu europejskim.
1/16 finału:
N. Bajor/K.Stefańska – Ruta Paskaiskiene (Litwa)/Margaryta Pesotska (Ukraina) 1-3 (2-11,13-11,9-11,6-11). To również bardzo mocna para i zwycięstwo z tymi zawodniczkami by graniczyło z cudem.
W sumie Natalia na ME odniosła 5 zwycięstw, przy 2. porażkach (sety 16-10).
 
Prosto z Austrii nasza zawodniczka udała się do Brzegu Dolnego na I Grand Prix Polski juniorek, gdzie w dniach 11-13 października wzięło w tym turnieju udział 267 pingpongistów (tym 106 juniorek). Natalia nie brała udziału w kwalifikacjach, albowiem 16. najlepszych zawodniczek z rankingu miało zapewniony udział w I GPP, a nasza zawodniczka była rozstawiona z 1. numerem. Brzeżanka wygrała te zawody w cuglach, zmiatając od startu aż do finału wszystkie rywalki i wygrywając sety do zera. Dopiero w finale większy opór naszej zawodniczce stawiła była jej koleżanka klubowa Paulina Knyszewska (obecnie KS Bronowianka  Kraków), urywając w czasie całego turnieju seta naszej zawodniczce. Natalia jednak ostatecznie zdecydowanie pokonała krakowiankę 4-1 (13-11,8-11,13-11,11-9,11-7).
Zawody rozpoczęła w sobotę w 4-osobowej grupie A. Oto wyniki:
Natalia Bajor (KU AZS UE Wroclaw) – Andżelika Maciąg (KS GIM-TIM Stalowa Wola)  3-0 (2,8,6).
N. Bajor – Katarzyna Kuwerska (ULKS Moszczenica –  łódzkie ) 3-0 (9,4,7).
N. Bajor – Ewa Kołodziej (KS Bronowianka Kraków) 3-0 (6,3,7). 1.miejsce  w grupie i awans do turnieju głównego z udziałem 32. zawodniczek.
 
  Niedziela :
 
1/16 finału (gra do 4. wygranych setów:
N. Bajor – Anna Caban (                            MKS Jedynka Łódż)  4-0 (2,8,3,9).
1/8 finału : N. Bajor – Agata Szczuka  (LUKS Chełmno – kuj. – pom.) 4-0
(2,8,3,9).
¼ finału: N. Bajor – Dagmara Baranowska (UPKS Ryki – lubelskie) 4-0 (13,6,7,11).
Półfinał : N. Bajor – Honorata Olczak (MRKS Gdańsk)  4-0 (6,9,4,11).
Finał: N. Bajor – Paulina Knyszewska (KS Bronowianka Kraków) 4-1 (11,-8,11,9,7).
Bilans triumfatorki I GPP  juniorek, to  8. zwycięstw i bilans setów 29-1. W kategorii juniorów wygrał też bezapelacyjnie 16-letni Patryk Zatówka (ASTS Olimpia – Unia Grudziądz), wieloletni partner Natalii w grze mieszanej na MŚ, ME i MP (oboje na zdjęciu po turnieju w hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym). Już w nadchodzący weekend (18-20 października) odbędzie się I GPP seniorów w Ostródzie, gdzie wystartuje też brzeżanka. Jesteśmy ciekawi jak Natalia wypadnie w konfrontacji ze starszymi koleżankami z kadry Polski.
 
Tytus Strzelbicki
 
 
 
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: