Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 października, 2013 Tytuł artykułu

Święto Komisji Edukacji Narodowej w Brzegu. Burmistrz nagrodził wyróżniających się nauczycieli

Treść artykułu

 
Specjalną uroczystość, podczas której Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński wręczył nagrody pedagogom, zorganizowano w Sali Stropowej ratusza. Ceremonię uświetnił występ uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi.
 
Nagrody Burmistrza Brzegu wręczono 18 nauczycielom wyróżniającym się w pracy zawodowej i społecznej. Wśród nich znaleźli się pedagodzy ze wszystkich typów placówek prowadzonych przez gminę, czyli z gimnazjów, szkół podstawowych oraz przedszkoli.
 
– Proszę przyjąć w tym roku   nieco inne życzenia, niż składałem państwu dotychczas –mówił Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. –   Otóż chcę wybiec nieco w przyszłość i życzyć Wam, drodzy nauczyciele, szacunku należnego za ciężką pracę i trud wychowania naszych dzieci. Szacunku, na który trzeba pracować całymi latami, szacunku, który często stanowi dorobek całej pracy pedagogicznej. Życzę, aby kiedyś wasi uczniowie spotykając państwa po latach, okazywali Wam ten szacunek. Wiem, że dla nauczyciela właśnie taka forma podziękowania jest najwspanialsza. Moi rodzice, jak część  z Państwa wie, byli nauczycielami. Od nich właśnie wiem, że spotkania po latach uczeń-nauczyciel mają największy bagaż emocji. I to niezależnie od tego czy ktoś miał czasem srogiego, czy łagodniejszego nauczyciela. Proszę również przekazać życzenia dla Państwa koleżanek i kolegów, w tym również wszystkich pracowników oświaty, tych administracyjnych oraz pomocniczych dbających o nasze placówki.
 
Wręczeniu nagród towarzyszył efektowny program muzyczno-teatralny przygotowany przez młodzież i nauczycieli z Publicznego Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. W humorystyczny sposób młodzież przedstawiła jak za pomocą czarodzieja ich nauczyciele na jeden dzień wracają do czasów szkolnych stając się uczniami. Występ został nagrodzony owacjami zebranych nauczycieli.
 
Podczas uroczystości miała miejsce jeszcze jedna miła ceremonia. Otóż Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w dowód zasług na rzecz rozwoju i upowszechniania ruchu turystycznego przyznał odznaczenie „Nauczyciel Kraju Ojczystego” dla wicedyrektor Publicznego gimnazjum nr 3, Elżbiety Kużdżał. Osobne odznaczenie przyznane przez MEN na wniosek PTTK odebrała również Małgorzata Naumowicz, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5, również w dowód uznania za działalność na rzecz rozwoju szeroko ruchu turystycznego.   Oba laury przekazała prezes brzeskiego Zarządu Rejonowego   PTTK Wilhelma Barańska.

Nie zapomnij udostępnić: