Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 października, 2013 Tytuł artykułu

Rusza kontynuacja remontu ulicy Garbarskiej

Treść artykułu

 

 
To już jest pewne. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się dalszy ciąg prac przy remoncie nawierzchni ulicy Garbarskiej. Kierowcy i mieszkańcy powinni przygotować się na utrudnienia.
 
Będzie to już kolejny etap robót na tej ulicy. Latem wykonano fragment drogi pomiędzy rynkiem, a ulicą Kapucyńską. W efekcie przełożono zniszczoną nawierzchnię, co poprawiło estetykę drogi i komfort przejazdu dla kierowców.
 
– Tym razem prace będą kontynuowane na odcinku pomiędzy ulicami Kapucyńską, a Panieńską – informuje Michał Wiecha, główny specjalista ds. drogownictwa w Biurze Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miasta w Brzegu. – Z uwagi na fakt, że remontem będą objęte skrzyżowania ulic Garbarska-Kapucyńska oraz Garbarska i Panieńska, należy spodziewać się sporych utrudnień w ruchu samochodowym. Niestety, z konieczności musimy wprowadzać objazdy. W przeciwnym wypadku nie zdołalibyśmy wykonać sprawnie prac drogowych. Przy sprzyjających warunkach pogodowych remont powinien zakończyć się w grudniu. Remont obejmie przełożenie nawierzchni kamiennej wraz z regulacją krawężników.
 
W pierwszym etapie (październik) prace obejmą skrzyżowanie ulic Garbarskiej i Kapucyńskiej. Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Wojska Polskiego, Szpitalną, Młynarską. O kolejnych etapach prac i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować kierowców.
 
– Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców i kierowców. Zwłaszcza osób parkujących auta wzdłuż Garbarskiej, których będziemy prosić o przestawienie pojazdów – dodaje Michał Wiecha.

 

Zdjęcie-pierwszy etap prac na Garbarskiej zakończono latem tego roku.

Nie zapomnij udostępnić: