Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 września, 2013 Tytuł artykułu

Uroczystość w Brzeskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Wręczono medale dla jubilatów

Treść artykułu

 

 

 
Pary małżeńskie obchodzące w tym roku 50. i 60. rocznicę ślubu ponownie złożyły 25 września przysięgę w obecności rodzin, przyjaciół i władz miasta. Okazją była ceremonia przekazania jubilatom okolicznościowych medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W imieniu głowy państwa oznaczenia przekazał zastępca Burmistrza Brzegu Stanisław Kowalczyk.
 
Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne od prezydenta, a wiceburmistrz przekazał kwiaty i poczęstował lampką szampana w imieniu Burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego.
 
W tym roku ceremonię 50 rocznicy ślubu obchodzą państwo: Maria i Władysław Cerkownikowie, Urszula i Jerzy Skucińscy, Jadwiga i Adam Wądrzyk, Marcela i Józef Barczyszyn, Zofia i Stanisław Bukowscy, Irena i Stanisław Curyl, Irena i Kazimierz Korjat, Wacława i Piotr Korzep, Janina i Mieczysław Mykita, Teresa i Dominik Oleszko, Romualda i Stanisław Stróżowie, Barbara i Waldemar Zawadzcy. Natomiast 60. rocznicę ślubu świętują państwo: Janina i Mieczysław Kotys, Cecylia i Tadeusz Boczoń, Henryka i Zdzisław Gębscy, Krystyna i Mieczysław Krysa, Helena i Ryszard Wojewoda oraz Julia i Kazimierz Sternalowie.

 

Nie zapomnij udostępnić: