Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 września, 2013 Tytuł artykułu

Muza non stop. Ruszyła „Brzeska Scena” w BCK

Treść artykułu

 
W sobotni wieczór (14 września) miało miejsce otwarcie klubu muzycznego „Brzeska Scena”, mieszczącego się na pierwszym piętrze Brzeskiego Centrum Kultury (wejście od ulicy Mlecznej, były TipTop). Mieszkańców Brzegu nie trzeba było specjalnie namawiać do przyjścia na koncerty inaugurujące jego działalność. Na długo przed pojawieniem się na scenie zespołu „Funk You” lokal wypełnił się niemal do ostatniego miejsca. Gdy na scenę wchodził namysłowski „Moni-Tor” impreza była już w pełni rozkręcona. Dobra zabawa trwała aż do późnego wieczora.
                             
Do „Brzeskiej Sceny” zawitał w sobotni wieczór również dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury Jacek Ochmański, który nie krył ogromnego zadowolenia z otwarcia klubu, przyznając, że  jednym z jego marzeń było właśnie wskrzeszenie takiego miejsca na (nie do końca zagospodarowanym ostatnimi laty) pierwszym piętrze BCKu.                          
                       
Młodzi ludzie, którzy przybyli na inauguracyjną imprezę nie szczędzili słów uznania. „W końcu Brzeg doczekał się klubu muzycznego z prawdziwego zdarzenia”, „super, miejsce takie, że nie powstydziłyby się go nawet większe miasta” – tego typu opinie można było usłyszeń w dzień otwarcia z bardzo wielu ust.
                         
Właściciele „Brzeskiej Sceny” już w sobotę zasypywani byli pytaniami o najbliższe koncerty. Z tego względu podajemy poniżej dokładny „muzyczny rozkład jazdy”:
20 września, Blues Galeria
21 września, Mania Rysia
28 września, HaHaHa czyli HipHopHeads Night. Deef&Boomer/Sopel&Rob S
Wszystkie koncerty zaczynają się o godzinie 20.00, wstęp bezpłatny
 
Na zamknięcie miesiąca przewidziano występ międzynarodowego zespołu jazzowego
Maciej Fortuna Quartet and Call Me Unique
Call Me Unique – vocal
Maciej Fortuna – trąbka
Bartosz Kucz – bas/moog
Przemyslaw Raminiak – instrumenty klawiszowe
Frank Parker – perkusja
29 września, godz. 20.00, wstęp: 15 PLN (bilety do nabycia w klubie od przyszłego piątku)
 
Klub czynny jest codziennie. W piątki i soboty od 17.00 do 2.00, a w pozostałe dni od 17.00 do 00.00. Więcej informacji na stronie www.facebook.com/klubbrzeskascena
 
Uwaga! Podczas wszystkich wyżej wymienionych koncertów przeprowadzana będzie zbiórka pieniędzy na operację Jadwigi Jędrzejczyk. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod adresami: www.siepomaga.pl/mama, www.jadwiga-jedrzejczyk.blog.pl, www.facebook.com/pomocdlamamy
 
Krystian Ławreniuk
fot. Roman Baran-Zespół Funk You

 

Nie zapomnij udostępnić: