Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 września, 2013 Tytuł artykułu

Nowy sezon w Brzeskim Centrum Kultury: Rusza kawiarnia muzyczna

Treść artykułu

 

 

 
Lokal wkrótce zostanie uruchomiony w budynku ośrodka kultury, w miejscu, gdzie dawniej działała już restauracja. Zaplanowano już pierwsze koncerty i wieczorki z autorskimi prezentacjami.
 
Uruchomienie kawiarni muzycznej to kolejny etap zmian w Brzeskim Centrum Kultury. Po remoncie pomieszczeń i porządkowaniu piwnic obiektu, teraz przyszła pora na nieczynne od wielu lat pomieszczenia po byłej restauracji. Dotychczas były wykorzystywane okazyjnie na próby muzyczne oraz spotkania firmowe.
 
– Chcemy wrócić do dawnych dobrych tradycji, kiedy w budynku Brzeskiego Centrum Kultury działała kawiarnia, w której można było posłuchać dobrej muzyki, spędzić czas w miłej atmosferze – mówi Jacek Ochmański, dyrektor BCK. – Stąd pomysł reaktywowania lokalu na pierwszym piętrze. Mam nadzieję, że inicjatywa się sprawdzi. Tym bardziej, że wspólnie z ajentem prowadzącym lokal, mamy pomysły na pierwsze koncerty i spotkania autorskie.
 
Lokal ma zacząć działać w ciągu najbliższych tygodni. Aktualnie dobiega końca jego remont. Już zaplanowano, że jednym z inauguracyjnych koncertów będzie występ doskonale znanego w naszym mieście, wirtuoza trąbki-Macieja Fortuny. Towarzyszyć mu będzie nie mniej znana naszej publiczności, czarnoskóra wokalistka z Wielkiej Brytanii-Call Me Unique.
 
– Scena jest również do dyspozycji naszych lokalnych zespołów oraz wszelkich artystów wykonujących dobrą muzykę. Stąd pomysł, aby w kawiarni organizować również koncerty muzyki klasycznej. Mamy już jedną zaplanowaną imprezę pod nazwą „Imieniny Amadeusza”, ale o szczegółach poinformujemy wkrótce – dodaje Ochmański.
 
Rozpoczęcie nowego sezonu kulturalnego z prezentacją propozycji na najbliższe miesiące zaplanowano 21 września w Brzeskim Centrum Kultury. Szczegóły wkrótce na www.brzeg.pl.

 

Nie zapomnij udostępnić: