Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 sierpnia, 2013 Tytuł artykułu

Bezpłatne woreczki na nieczystości po zwierzętach. Możesz je otrzymać w Urzędzie Miasta

Treść artykułu

 

 

 
Szanowni właściciele psów!
 
Brzeg kontynuuje realizację programu zapobiegającego zanieczyszczaniu ulic, chodników i terenów zieleni naszego miasta przez nieczystości po zwierzętach. Dlatego też Urząd Miasta zakupił kolejną partię woreczków biodegradowalnych, służących do zbierania nieczystości po zwierzętach. Plastikowe torebki można bezpłatnie otrzymać w Urzędzie Miasta w Biurze Urbanistyki i Ochrony Środowiska (budynek „B”, parter pok. 1 i 12).
Postawione na terenie miasta słupy, gdzie do pobrania są zestawy sanitarne, ułatwiają właścicielom psów sprzątanie zanieczyszczeń po swoich pupilach. Są tam również przyczepione specjalne pojemniki, do których można wyrzucać zużyte pakiety. Zachęcając do korzystania z pakietów podczas spacerów ze swoimi pupilami, prosimy o zachowanie czystości na chodnikach, skwerach i terenach zielonych.
Prosimy również o nie dewastowanie tych pojemników, gdyż dla
poprawy higieny i estetyki miasta zakupiono je z pieniędzy publicznych. O zaistniałych przypadkach dewastacji naszego wspólnego dobra, prosimy powiadamiać Policję (997) lub Straż Miejską (77 4160660).
 
 
Przypominamy Państwu, że zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciel zwierzęcia jest zobowiązany do natychmiastowego uprzątnięcia zanieczyszczeń spowodowanych przez to zwierzę w miejscu przeznaczonym do użytku publicznego.
 
Pamiętajmy, że od nas zależy, w jakim środowisku żyjemy.

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: