Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 sierpnia, 2013 Tytuł artykułu

Dzień Otwarty w „Przytul Psisko”

Treść artykułu

Każdy, kto odwiedził w minioną niedzielę (4 sierpnia) brzeskie przytulisko, mógł przekonać się, że w zgodzie obok siebie żyją tam psy z …kotami!
 
Poza możliwością adopcji psów, które przebywają w przytulisku, wolontariusze przygotowali miłą niespodziankę dla gości. Otóż chętni mogli zaopiekować się małymi kotkami, które właśnie szukają nowego domu.
 
– Nasze przytulisko jest miejscem, gdzie pomagamy wszystkim zwierzętom w potrzebne. Nie tylko psom, chociaż to główny cel naszej działalności. Jednak, jak widać, w potrzebie razem mieszkają koty z psami. Oczywiście w sąsiedztwie, a nie w jednym boksie – uśmiechali się wolontariusze, zachęcając do adopcji psów i kotów.
 
Dzień Otwarty w przytulisku to kolejna już wspólna akcja wolontariuszy z brzeskiego Towarzystwa Miłośników Zwierząt oraz urzędników i pracowników Zakładu Higieny Komunalnej, gdzie działa przytulisko. Cel przedsięwzięcia jest niezmienny: pokazanie mieszkańcom, jak wygląda przytulisko, zachęcenie ich do adopcji zwierząt oraz pozyskanie nowych współpracowników i ludzi dobrego serca, którzy pomogą w działalności placówki. Dni Otwarte w przytulisku zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. To głównie młodzi ludzie z pomocą swoich rodziców decydują się na przygarnięcie zwierzaka. Tym bardziej, że wszystkie psiaki przebywające w przytulisku mają aktualne badania lekarskie, są pod opieką weterynaryjną.
 
Brzeskie przytulisko „Przytul Psisko” to jedna z tych placówek w regionie, gdzie łączą się wspólne siły spółki komunalnej, urzędników oraz ludzi dobrej woli i wolontariuszy. Stale w placówce przebywa bowiem blisko 50 psów. Stale również można je adoptować lub pomóc w znalezieniu dla nich nowych właścicieli. Zdjęcia z opisami psów są umieszczone na portalu www.brzeg.pl w zakładce „przytulisko Przytul Psisko”, gdzie znajdziemy charakterystyki wszystkich zwierząt. Jeśli ktoś ma już psa, a chciałby pomóc w działalności schroniska ofiarowując karmę dla zwierząt lub przybory do ich pielęgnacji-może to zrobić kontaktując się bezpośrednio z ZHK lub Urzędem Miasta w Brzegu pod nr tel. 77  416 04 98. Kolejny Dzień Otwarty planowany jest jesienią.   
 
 

Nie zapomnij udostępnić: