Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 stycznia, 2016 Tytuł artykułu

Lekcja obywatelska u Burmistrza Brzegu

Treść artykułu

Miłe wydarzenie miało miejsce w gabinecie Burmistrza Brzegu. Stół konferencyjny tym razem pełnił funkcję szkolnych ławek, w których zasiedli mali egzaminatorzy. „Egzaminowanym” był sam gospodarz budynku przy ul. Robotniczej 12.

 Wszystko w ramach lekcji obywatelskiej, podczas której gośćmi Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka byli uczniowie czwartek klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Tym razem to Burmistrz musiał odpowiadać na pytania uczniów, a oni słuchali i pilnie notowali. Nie zabrakło pytań o codzienne urzędowanie Burmistrza, a także o jego wspomnienia z nauki w „jedynce”. Jerzy Wrębiak jest bowiem absolwentem tej szkoły.

Jak się Panu pracuje? Czy trudno jest być Burmistrzem i czy lubi Pan swoją pracę? Jakie przedmioty w szkole lubił Pan najbardziej?  – to tylko część z szeregu pytań, jakie podczas kilkudziesięciominutowego spotkania zadali uczniowie Burmistrzowi.

Jerzy Wrębiak opowiadał dzieciom o historii miasta, jego najnowszych dziejach, a także w przystępny sposób tłumaczył działanie samorządu i codzienną pracę Urzędu Miasta. Trzeba przyznać, że uczniowie byli doskonale przygotowani i wiedzieli nawet czym różni się stanowisko Wójt od Burmistrza, czy też Burmistrz od Prezydenta Miasta i Prezydenta RP.

Burmistrz poczęstował gości cukierkami a na koniec spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Nie zapomnij udostępnić: