Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 lipca, 2013 Tytuł artykułu

Brzeżanie razem przeciw wandalom!

Treść artykułu

 
W Brzegu rusza kampania społeczna, której celem jest przeciwdziałanie aktom wandalizmu i chuligaństwa w mieście. Aktywny udział i poparcie zadeklarowali już policjanci, strażnicy miejscy, przedstawiciele organizacji społecznych oraz Urzędu Miasta, a  także brzeskie parafie.
 
Głównym celem kampanii jest ograniczenie aktów wandalizmu mających miejsce w Brzegu. Od kilku tygodni chuligani bezkarnie dewastują latarnie, parko maty, ławki, kosze na śmieci, budynki, a także zieleń miejską (głównie drzewa).  Na reperację szkód idą grube tysiące złotych. To podwójnie wydane pieniądze z budżetu miejskiego, a więc fundusze, na które płyną podatki wszystkich brzeżan. Otóż co roku na wiosnę gmina przeprowadza szereg remontów i bieżących konserwacji urządzeń i zieleni miejskiej. Po dewastacji przez chuliganów trzeba wydawać kolejne fundusze na usunięcie szkód. I tak w kółko. Tylko od maja tego roku na remonty zniszczeń po działaniach wandali Urząd Miasta wydał kilkadziesiąt tysięcy złotych. Chuligani czują się na tyle bezkarnie, że wyrywają nawet uliczne latarnie z chodników
 
– Dlatego apelujemy do mieszkańców o pomoc w ujawnianiu takich aktów wandalizmu oraz o sygnał, że w danej chwili, w danym miejscu dzieje się coś nagannego – apelują aspirant sztabowy Leszek Kois, zastępca naczelnika sekcji prewencji brzeskiej policji oraz Krzysztof Szary, komendant Straży Miejskiej. – Każda informacja jest cenna i będzie natychmiast sprawdzona. Można nas powiadamiać telefonicznie, nawet anonimowo. Czekamy na wszelkie zgłoszenia. Nie bądźmy obojętni, kiedy wandale niszczą nasze wspólne mienie.
 
Naczelnik Kois podkreśla, że najlepszym sposobem na powiadomienie jest kontakt z numerem alarmowym 112. Natomiast numer alarmowy 997 to również linia alarmowa. Bezpośrednie połączone uzyskuje się też dzwoniąc na całodobowy monitoring Brzegu, tam również można zgłaszać całodobowo i anonimowo sygnały o aktach wandalizmu. Telefon to 77  416 06 60.
 
W akcję włączyły się stowarzyszenia i organizacje społeczne, w tym Fundacja Rozwój. Wspólnie i z pomocą merytoryczną parafii brzeskich będzie prowadzona akcja informacyjna na terenie całego miasta.
 
– Należy uczulić mieszkańców miasta, że razem możemy zdziałać bardzo dużo, a przede wszystkim nauczyć postaw i szacunku dla otoczenia i naszego wspólnego dobra, jakim jest Brzeg – podkreślał ks. dziekan Bolesław Robaczek, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
 
O dalszych przedsięwzięciach w kampanii będziemy na bieżąco informować mieszkańców miasta. 

Nie zapomnij udostępnić: