Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 lipca, 2013 Tytuł artykułu

Straż Miejska ostrzega: Nad Odrą i przy Kępie Młyńskiej obowiązuje zakaz kąpieli!

Treść artykułu

 

 

 
Szczególnie najmłodsi nie przejmują się ostrzeżeniami funkcjonariuszy o grożącym niebezpieczeństwie aktywnego wypoczynku nad brzegiem rzeki. Stąd apel do ich rodziców i opiekunów, aby sprawdzali, co robią ich podopieczni w upalne dni.
 
W ciągu ostatnich słonecznych weekendów strażnicy miejscy kontrolowali nadbrzeże Odry, zwracając szczególną uwagę na rejon wyspy Jeżynowej i Kępy Młyńskiej.   Niemal podczas każdej kontroli spotykali młode osoby kąpiące się w Odrze.
 
– Nie chodzi przecież o to aby karać ich mandatami za kąpiel w miejscu niedozwolonym – wyjaśnia   Krzysztof Szary, komendant Straży Miejskiej – ale o to, aby uczulić na grożące niebezpieczeństwo. Rejon wyspy oraz całe nadbrzeże Odry to szczególnie   niebezpieczne miejsca, o zmiennym nurcie wody i „zdradliwym” dnie. Ławo tutaj o nieszczęście. Stąd nasze akcje i apele o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu nad brzegiem Odry, przypominające jednocześnie o całkowitym zakazie kąpieli.
 
Straż Miejska podkreśla, że kontrole dzikich kąpielisk będą prowadzone przez całe wakacje. Nie tylko w rejonie Odry, ale również i innych miejsc na terenie miasta. Na osoby, które uporczywie będą łamać zakazy kąpieli i lekceważyć ostrzeżenia funkcjonariuszy mogą zostać nałożone mandaty karne do 50 do nawet 250 zł.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: