Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 czerwca, 2013 Tytuł artykułu

Jest porozumienie o współpracy Brzegu i Politechniki Opolskiej. Wspólnie promujemy naukę!

Treść artykułu

 
Wzmocnienie kontaktów edukacyjnych na poziomie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich z wykorzystaniem m.in. bazy sportowej miasta i innych obiektów do działań z opolską uczelnią – to tylko główne obszary rozpoczętej współpracy.
 
W czwartek (20 czerwca) w Sali Rajców Miejskich Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński podpisał w imieniu miasta porozumienie o współpracy z Politechniką Opolską, którą reprezentował profesor Rektor Marek Tukiendorf.
 
W uroczystości wzięli udział dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Były również władze powiatu brzeskiego, Starosta Brzeski Maciej Stefański z naczelnikiem wydziału oświaty Michałem Siekiem oraz szefową promocji Brygidą Jakubowicz. Miasto reprezentowali również Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Grochowski i jego zastępczyni Bożena Szczęsna.
 
– Mamy szereg propozycji skierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych łączących zabawę z nauką i możliwością rozwoju osobowości młodego człowieka. Nasza uczelnia kieruje swoje korki w kierunku Brzegu, miasta, które ma duży potencjał społeczny, który to potencjał chcemy wzmocnić naszą obecnością w Państwa społeczności – mówił profesor Marek Tukiendorf.
 
– Dziękuję za to, że nasza wspólna propozycja poszerzenia oferty społecznej i edukacyjnej o możliwości Politechniki Opolskiej już znajduje swój wyraz w pozytywnym odbiorze tej inicjatywy wśród przedstawicieli środowiska oświaty w Brzegu. To pokazuje, wbrew temu, co powszechnie słyszymy, iż nauka nie ma granic, a mieszkańcy Brzegu korzystają z oferty wielu ośrodków, w tym tak prężnej uczelni, jaką jest Politechnika Opolska – podsumował Burmistrz Wojciech Huczyński.
 
Już jesienią mają ruszyć zajęcia prowadzone przez naukowców Politechniki dla uczniów brzeskich szkół. Z porozumienia skorzystają także szkoły ponadgimnazjalne. Ich dyrektorzy już przeprowadzili wstępne rozmowy z przedstawicielami Politechniki.
 
– To tylko najbliższe plany. Ale mamy o wiele więcej propozycji, które będziemy omawiać m.in. bezpośrednio z dyrektorami szkół – podkreślała profesor Krystyna Macek-Kamińska, Prorektor ds. Dydaktyki Politechniki Opolskiej, prywatnie brzeżanka.

Nie zapomnij udostępnić: