Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 czerwca, 2013 Tytuł artykułu

Tylko dzisiaj w Brzegu (środa 19 czerwca): Mobilne Muzeum Jana Pawła II, jedyna okazja do obejrzenia pamiątek po Ojcu Świętym!

Treść artykułu

 

Mobilne Muzeum Jana Pawła II to projekt Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” z Krakowa. Usytuowane jest w 18-metrowym pojeździe o wysokości 4 metrów, wadze przekraczającej 18 ton i powierzchni wystawienniczej 62 m2. Samochód ma własne zasilanie i klimatyzację. Poprzez Mobilne Muzeum pragniemy udostępnić jak największej liczbie osób, osobiste pamiątki po Ojcu Świętym, wraz ze zdjęciami i filmami o Jego życiu, m.in.: brewiarz, którego używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił, buty, narty, krzyż pektoralny, sutanna, piuska papieska oraz zegar z prywatnej rezydencji w Castel Gandolfo.
Mobilne Muzeum Jana Pawła IIodwiedza Brzeg 19.06 (środa), Rynek, przy Ratuszu, godz. 10.00-19.00 (a jeśli trzeba – dłużej).  Patronat honorowy burmistrz Wojciech Huczyński. Wstęp wolny.
Przedsięwzięcie jest prowadzone w ramach akcji "Noc kościołów", która w Brzegu będzie miała miejsce 21 czerwca w kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego od godz. 18.00. Po mszy planowane jest spotkanie z redaktorem i publicystą katolickim Tomaszem Terlikowskim.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: