Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 czerwca, 2013 Tytuł artykułu

Akcja odkomarzania w Brzegu. Już w najbliższy weekend

Treść artykułu

Informuję mieszkańców miasta Brzegu, że w dniach od 14 do 17 czerwca 2013 roku przeprowadzony zostanie zabieg odkomarzania.

Zabieg odkomarzania, przy użyciu preparatów bójczych przeciwko komarom będzie przeprowadzony na terenach:
a) parków miejskich wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych,
b) miejskich placów,
c) cmentarzy przy ul. Starobrzeskiej, ul. Ks. Makarskiego, ul. Ofiar Katynia,
d) kąpieliska miejskiego przy ul. Korfantego z wyłączeniem zbiornika wodnego oraz terenu wokół zbiornika o szerokości 5 m,
e) zalanych podczas powodzi w 2010 roku, w rejonie ulic Nadodrzańskiej, Oławskiej, Cegielnianej, Strzeleckiej, Placu Drzewnego, Grobli, Błonie, Nadbrzeżnej, Wału Śluzowego i Kępy Młyńskiej.
f) pomiędzy rowem K-7, linią kolejową a terenami inwestycyjnymi przy ul. Słonecznej.

Zabieg odkomarzania, przy użyciu preparatów bójczych przeciwko larwom komarów będzie dotyczył tylko lustra wody i przeprowadzony zostanie na:
a) zbiornikach wodnych: w Parku Wolności – staw i „kwadratówka”, w Parku B. Chrobrego – fosa i zbiornik wodny, w Parku Centralnym – fosa i zbiorniki wodne,
b) zbiorniku wodnym na terenie kąpieliska przy ul. Korfantego.

Do oprysków zostaną  użyte preparaty dopuszczone  do obrotu decyzją Ministra Zdrowia (wydanej na podstawie ustawy o produktach biobójczych oraz dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady) i ujęte w Rejestrze Produktów Biobójczych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Odkomarzanie będzie wykonane przez Zakład Zwalczania Szkodników Pestokil z Brzegu. W razie nie sprzyjających warunków pogodowych ( opady ) odkomarzanie zostanie przeprowadzone w późniejszym terminie.

Z-ca Burmistrza
Barbara Iwanowiec

Nie zapomnij udostępnić: