• CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 maja, 2013 Tytuł artykułu

Brzeżanie na podium Mistrzostw Polski w tenisie stołowym!

Treść artykułu

W dniach 8-12 maja w hali KS Bronowianka w Krakowie rozegrane zostały mistrzostwa Polski juniorów w tenisie stołowym (kategoria do 18 lat). W tej najważniejszej imprezie roku dla juniorów wystartowało dwoje brzeżan: 16-letnia Natalia Bajor (trenująca w KU AZS UE Wrocław) i 18-letni Michał Galas z UKS Dwunastka Betard Wrocław. W MP wystartowało po 32. najlepszych juniorek i po 32.najlepszych juniorów w Polsce, w grze drużynowej, podwójnej, mieszanej i najważniejszej grze pojedynczej. Natalia osiągnęła swój wielki sukces w pierwszym swoim występie w tej kategorii wiekowej i od razu zdobyła Mistrzostwo Polski w grze pojedynczej. W drodze po złoto nasza zawodniczka (rozstawiona z nr.2) pokonała kolejno: 16-letnią Marcelinę Kamińską – nr 29 (LUKS Straszyn – pomorskie ) 4-0 (2,3,4,3), 18-letnią Monikę Żbikowską – nr 16 (GLKS Nadarzyn – mazowieckie) 4-0 (6,3,7,9), w drodze do półfinału wygrała 4-1 z 18-letnią Sylwią Pawlak – nr 9 (KTS Optima Lublin) 4-1 (9,-12,5,8,10), a w walce o finał wygrała 4-1 (8,-9,10,3,10) ze swoją koleżanką klubową 18-letnią Adą Jonczyk – nr 3. W finale Natalia pokonała 4-1 (12-10,16-14,5-11,11-5,11-7) ubiegłoroczną wicemistrzynię Polski juniorek 18-letnią Agnieszkę Kaczmarek – nr 4 (MRKS Gdańsk). To już kolejny tytuł, tym razem w pierwszym roku startów w kategorii juniorek, po mistrzostwach Polski w kategorii skrzatek – kategoria do 8 lat, żaczek – do 11 lat, młodziczek – do 13 lat (dwukrotnie) i kadetek – do 15 lat (też dwukrotnie). Ponadto brzeżanka na tych mistrzostwach zdobyła 2. brązowe medale w kategorii drużynowej, wspólnie z Adą Jończyk oraz w mikście, wspólnie z 16-letnim Patrykiem Zatówką z LKS Odra Głoska, też nadzieja polskiego tenisa stołowego. Niespodzianką tych mistrzostw był tylko brąz głównej faworytki 18-letniej Sandry Wabik (rozstawionej z nr 1) z GLKS Nadarzyn, która w półfinale przegrała 3-4 z A. Kaczmarek. Wśród juniorów tytuł mistrzowski wywalczył 18-letni Jakub Dyjas z KST Energa – Manekin Toruń, pokonując w finale 4-2 – 17-letniego Adama Dosza (LKS Pogoń Lębork – pomorskie). W najbliższym czasie Natalię czekają: ProTour juniorek we Władysławowie – Cetniewie – 22-26 maja, Słovak Junior Open w Senec (Słowacja) – 30 maja – 2 czerwca, Egypt Junior w Ismailiya – 19-23 czerwca, zgrupowanie kadry juniorek w Brzegu Dolnym od 1- 10 lipca w Brzegu Dolnym, Mistrzostwa Europy juniorów w Ostrawie – 12-21 lipca oraz obóz sportowy tejże kadry w Wiśle od 1-15 sierpnia. W Krakowie startował też inny brzeżanin Michał Galas, ale niestety nie osiągnął sukcesu, odpadając już w pierwszych rundach w kategorii pojedynczej, podwójnej i mieszanej, nie odnosząc zwycięstwa.

Tydzień wcześniej w MP młodzików w Brzegu Dolnym wystąpił też 13-letni Paweł Kużmiński, lecz jego start nie wypadł okazale, gdyż w grze pojedynczej i podwójnej nie odniósł zwycięstwa i w stawce 32. najlepszych młodzików w Polsce uplasował się na końcowych pozycjach.