Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 kwietnia, 2013 Tytuł artykułu

Dni Księstwa Brzeskiego: Sprawdź, gdzie możesz zaparkować samochód

Treść artykułu

 

Każdy, kto zdecyduje się przyjechać autem na imprezy z okazji święta Brzegu będzie miał możliwość zaparkowania auta w centrum miasta. W dni wolne od pracy postoje są bezpłatne, w pozostałe dni obowiązują takie same opłaty jak codziennie.
 
Z użytkowania będzie wyłączony jedynie duży parking na Placu Bramy Wrocławskiej (sąsiedztwo zamku i amfiteatru), ponieważ zostanie tam ustawiona karuzela. Reszta postojów będzie dostępna bez ograniczeń.
 
W środę (1 maja) parkingi są bezpłatne. W czwartek (2 maja) kierowcy muszą kupić bilet w godz. 8.00-18.00. W piątek (3 maja) parkowanie jest bezpłatne. Natomiast w sobotę kierowcy kupują bilet, normalnie, czyli w godz. 9.00-15.00. Niedziela jest bezpłatna.
 
– Prosimy o postawianie samochodów w miejscach przeznaczonych do parkowania – apeluje Krzysztof Szary, komendant brzeskiej Straży Miejskiej. – Nasi funkcjonariusze wspólnie z policją będą patrolować miasto podczas Dni Księstwa Brzeskiego, zwracając uwagę na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Chodzi o to, aby kierowcy nie zostawiali samochodów, które będą blokować ruch lub utrudniać przejście pieszym.
 
Przyjezdni będą mogli zaparkować auta np. na największych postojach, czyli w rynku (przed ratuszem), koło zakładu karnego oraz przy ul. Chrobrego (sąsiedztwo domu handlowego) lub w rejonie ulicy Reja.  

 

Bezpłatny parking jest również koło stadionu przy ul. Kusocińskiego.

Nie zapomnij udostępnić: