Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 kwietnia, 2013 Tytuł artykułu

Uwaga kierowcy. Zmienia się organizacja ruchu na Konopnickiej

Treść artykułu

 

 
Na utrudnienia powinni przygotować się kierowcy korzystający na co dzień z ulicy Konopnickiej.  Z początkiem maja rusza remont odcinka tej drogi, od skrzyżowania z Włościańską aż do Lipowej.
 
Prace potrwają blisko pięć miesięcy, od 6 maja do końca września. Podzielono je na dwa etapy, w czasie których można spodziewać się komplikacji nie tylko na samej Konopnickiej, ale przyległych uliczkach osiedlowych. Roboty obejmują m.in. przebudowę nawierzchni drogi, oświetlenia, budowę zjazdów do posesji oraz zatok przystankowych, a także wykonanie kanalizacji deszczowej.
 
– W trakcie wykonywania robót wystąpią utrudnienia komunikacyjne w obrębie ulic: Konopnickiej, Platanowej, Topolowej, Wierzbowej, Lipowej – informuje Lucyna Mielczarek, kierownik Biura Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miasta w Brzegu – a na czas budowy zostanie wprowadzona w tym rejonie nowa organizacja ruchu zatwierdzona przez Starostwo Powiatowe w Brzegu. Zgodnie z czasową organizacją ruchu zamknięcie ulicy nastąpi dwuetapowo: w I etapie zamknięta zostanie na odcinku od skrzyżowania ulicy Konopnickiej z drogą prowadzącą w kierunku firmy GNIOTPOL do wysepki na skrzyżowaniu ul. Konopnickiej z ul. Wierzbową. Natomiast w II etapie prac, odcinek zamknięty w I etapie zostanie udostępniony do użytkowania, a wyłączony z ruchu będzie odcinek od wysepki na skrzyżowaniu ul. Konopnickiej z ul. Wierzbową, do skrzyżowania ul. Konopnickiej z ul. Lipową.
 
Z konieczności remont pociąga za sobą zmianę trasy kursowania autobusów komunikacji miejskiej linii nr 2 i 2A.  Kursy będą prowadzone ulicami: Chocimską, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kasztanową, Kusocińskiego, Kochanowskiego i dalej ulicą Włościańską w kierunku Skarbimierza. Przystanki zlokalizowane po obu stronach ulicy Konopnickiej, przy osiedlu budynków wielorodzinnych na ul. Wierzbowej, będą na czas remontu zlikwidowane. Ostatnim funkcjonującym przystankiem będzie istniejący przystanek zlokalizowany w okolicach skrzyżowania ul. Konopnickiej z ul. Jodłową.
 
Inwestycja jest współfinansowana z Rządowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli z popularnych „schetynówek”. Koszt przedsięwzięcia zamknie się w kwocie 865 tys. zł.
 
Wszelkich informacji w sprawie remontu udzielają pracownicy Biura Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miasta w Brzegu, ul. Robotnicza 12 (budynek „A”, I piętro – pokój 102) telefon kontaktowy: 774045815 lub 774160874.
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: