Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 kwietnia, 2013 Tytuł artykułu

Możesz pomóc w porządkowaniu amfiteatru. Najbliższe sprzątanie już w sobotę

Treść artykułu

 

 

Niemal codziennie zgłaszają się nowe osoby chcące pomóc w porządkowaniu brzeskiego amfiteatru. Pracy jest jeszcze sporo, zatem jeśli ktoś ma ochotę wspomóc organizację majowej imprezy, może to zrobić już dzisiaj.
 
Przed nami zaledwie kilkanaście dni do rozpoczęcia majowego święta miasta i niezwykle krótki czas na finalne przygotowanie amfiteatru. Dotychczasowe efekty społecznej pracy i zaangażowania mieszkańców miasta w porządkowanie obiektu można zobaczyć wybierając się chociażby na popołudniowy spacer w okolice parku nad fosą przy ul. Wrocławskiej i Chrobrego. Z daleka widać, że z amfiteatru zniknęły śmieci, chaszcze oraz zagrażające bezpieczeństwu imprezowiczów, spróchniałe drzewa. Jak mówi Jacek Ochmański, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury, zgodnie z zaleceniami policji i straży pożarnej, dotyczących imprezy masowej jaką są Dni Księstwa Brzeskiego, konieczne było usunięcie niewielkiego odcinka bocznych ławeczek. Wszystko po to, by między poszczególnymi sektorami z ławeczkami były przejścia szerokości 4 metrów.
 
– Cięższe prace wykonujemy własnymi siłami pracowników BCK z nieocenioną pomocą wolontariuszy z Fundacji Rozwój, mieszkańców Brzegu oraz urzędników z Urzędu Miasta. W poniedziałek natomiast wspomogli nas osadzeni z brzeskiego zakładu karnego, za co serdecznie dziękujemy im i dyrekcji zakładu – informuje Jack Ochmański. – Jednak pracy jest jeszcze tak dużo, że codziennie czekamy na kolejnych chętnych do pomocy. Zostały drobne roboty porządkowe, grabienie liści, sprzątanie sceny. Zatem jeśli ktoś ma ochotę i wolny czas to serdecznie zapraszamy. Do południa lub popołudniu. Zwłaszcza, że pogoda nam sprzyja. Kolejną dużą wspólną akcję organizujemy już w najbliższą sobotę. Zaczynamy o godz. 9.00.
 
Na dotychczasowe apele o pomoc w porządkowaniu amfiteatru z Fundacji Rozwój i Brzeskiego Centrum Kultury odpowiedziało mnóstwo młodzieży, która w czasie wolnym, głównie w soboty, porządkowała scenę i sektory wokół ławek. W ten sposób udało się zebrać kilka kontenerów śmieci.
 
– Osobne podziękowania kieruję w stronę młodzieży z II liceum ogólnokształcącego i dyrekcji szkoły, ponieważ jako jedna z nielicznych placówek odpowiedzieli wspólnie na nasz apel z prośbą o pomoc przy drobnych pracach porządkowych. We wtorek grupa kilkudziesięciu licealistów pomogła nam w sprzątaniu amfiteatru – podsumowuje Jacek Ochmański.
 
Dni Księstwa Brzeskiego planowane są na długi majowy weekend. Imprezy odbędą się na osiedlach, przystani rzecznej na Odrze, dziedzińcu zamkowym oraz właśnie w amfiteatrze. Atrakcjami będą występy artystyczne i muzyczne, popisy satyryków na specjalnej nocy kabaretowej, a także rejsy po Odrze. W samym amfiteatrze imprezy zaplanowano na 4 i 5 maja. Zagrają m.in. takie gwiazdy muzyczne jak Ewa Fana oraz Maciej Maleńczuk.

 

Nie zapomnij udostępnić: