Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 kwietnia, 2013 Tytuł artykułu

Nocna przygoda w przedszkolu nr 6. W poszukiwaniu Wiosny

Treść artykułu

 

 

Zastanawiacie się gdzie podziewa się PANI WIOSNA? Otóż odpowiedź jest prosta: w naszym przedszkolu! Tak jej się u nas spodobało, że nie ma zamiaru wychodzić na zewnątrz. Tutaj jest zawsze ciepła i przyjazna atmosfera – któż by nie skorzystał … ? Nie martwcie się – niedługo namówimy Ją by do Was wróciła.
 
W piątkowy wieczór ( 22 marca ) przeżyliśmy niesamowitą przygodę! Ba, nie tylko wieczór był wyjątkowy – noc z piątku na sobotę spędziliśmy w przedszkolu. Atrakcji było co niemiara. Relacja z tego niezapomnianego wydarzenia na pewno przywoła wspomnienia i uśmiech na twarzach …
 
Zebraliśmy się w przedszkolu o godzinie osiemnastej. Rozpakowaliśmy plecaki i torby, rozłożyliśmy śpiwory. Poczuliśmy się jak na prawdziwym biwaku! Chwilę po przygotowaniu sali do noclegu poszliśmy do sali, w której czekały na nas niespodzianki. Były to mapy przedszkola, które miały nas doprowadzić do skarbu… Przy każdym punkcie trasy musieliśmy rozwiązać trudne zadania – ale cóż to dla nas?! Uporaliśmy się z nimi w mig – mapy skarbów nie są nam obce. Ostatnie zadanie ukryte było w tajemniczym koszyczku. Dzięki niemu dostaliśmy ostatnia wskazówkę… Podążyliśmy przez przedszkole w poszukiwaniu skarbu. Obracaliśmy mapę w prawo, w lewo i … Udało się! Skarb był dokładnie ukryty pod śpiworem w sypialni! Tego się nie spodziewaliśmy – PANI WIOSNA…
 
Po tych emocjach nadszedł czas na kolację, którą po części sami przygotowaliśmy. Było pysznie i zdrowo. Tuż po kolacji nadszedł czas na kino. Obejrzeliśmy wiosenne bajki lecz sen powoli zaglądał pod nasze powieki… Po bajce na dobranoc nadszedł długo oczekiwany punkt imprezy – przygotowanie się do snu. Ale hola, hola – jeszcze PIŻAMA PARTY !!! Szczęśliwe i uśmiechnięte przedszkolaki, przywitały wiosnę razem z gronem pedagogicznym w rytm wesołej muzyki podczas imprezy! Na zakończenie dnia Pani Dyrektor zagrała z dziećmi mały koncert. Zmęczeni pląsami byliśmy gotowi na głęboki i spokojny sen. Po umyciu ząbków ułożyliśmy się do swoich łóżek. Były śmiechy, wygłupy i ekscytacja. Na małą chwilkę wkradł się do nas niepokój ale w trzy sekundy przegoniliśmy go z naszego przedszkola …
 
Zapadliśmy w sen, śniąc o wiosennej przygodzie. Wstaliśmy wyspani z uśmiechami na twarzach. Pod poduszką znaleźliśmy upominki – rzeżuchę od PANI WIOSNY, będziemy ją wysiewać w domu z rodzicami. Ubraliśmy się, poćwiczyliśmy, zjedliśmy śniadanie i czekaliśmy na rodziców przy bajce i zabawie. Przybyli i Oni – stęsknieni i niesamowicie ciekawi.
 
Wszystkie dzieciaki były bardzo dzielne, w nagrodę otrzymały Dyplomy Przyjaciela Wiosny i gratulacje – dzięki czemu rodzice odbierając swoje dzieci nie mieli wątpliwości, że to właśnie ich pociechy odnalazły tak upragnioną i oczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Rodzicom zaś gratulujemy wspaniałych zuchów. Serdecznie dziękujemy Wam za zaufanie a przedszkolakom życzymy tyle radości ile będą w stanie unieść.
 
Zakończyła się wspaniała przygoda. Ponoć wszystko co dobre szybko się kończy. Możliwe – lecz na pewno jeszcze prędzej należy to powtórzyć!
 
Ewelina Szczepaniak
Magdalena Baumgart

 

Nie zapomnij udostępnić: