Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 kwietnia, 2013 Tytuł artykułu

Dni Księstwa Brzeskiego 2013: Trwa porządkowanie amfiteatru

Treść artykułu

 

Brzeskie Centrum Kultury wraz z wolontariuszami nie ustaje w staraniach, by już w maju zaprosić brzeżan do amfiteatru na występy artystyczne. Poza akcjami sprzątania obiektu, zabrano się za wystawianie brakującego ogrodzenia.
 
Uzupełnianie ubytków w płocie otaczającym amfiteatr rozpoczęło się jeszcze przed świętami. W ciągu najbliższych dni obiekt ma być otoczony nowym płotem.
 
– Nie ma bowiem potrzeby wymieniania całości ogrodzenia, wstawiamy tylko brakujące ubytki – tłumaczy Jacek Ochmański, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury. – Efekty prac widać już m.in. od strony ulicy Lechickiej i parku. Uzupełnienie ogrodzenia jest koniecznym elementem przygotowania się do Dni Księstwa Brzeskiego.
 
Dyrektor Ochmański przypomina również, że już trzykrotnie pracownicy BCK wspólnie z wolontariuszami Fundacji Rozwój i mieszkańcami miasta porządkowani amfiteatr. Najbliższe sprzątanie zaplanowano na 5 i 6 kwietnia.  Wówczas przeprowadzona zostanie wycinka krzaków.
 
– Jeśli ktoś ma ochotę dołożyć swoją cegiełkę w porządkowaniu obiektu, serdecznie zapraszamy do wspólnej pracy. To naprawdę duża frajda pomóc przy porządkowaniu obiektu. Zachęcamy wszystkich, którzy mają czas i ochotę do wspólnego sprzątania – dodaje dyrektor.
 
Dni Księstwa Brzeskiego zaplanowano w majowy długi weekend. Imprezy rozpoczną się lokalnymi występami osiedlowymi, by następnie w dniach 4 i 5 maja przenieść się właśnie do amfiteatru. Tam będą koncertować gwiazdy muzyczne (Ewa Farna i Maciej Maleńczuk). Natomiast na dziedzińcu zamkowym planowana jest Brzeska Noc Kabaretowa, na której wystąpią znani satyrycy. 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: