Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 lutego, 2013 Tytuł artykułu

Ogromne ciężarówki nad kanałem Odry. Próba nośności tymczasowej przeprawy na krajówce

Treść artykułu

 

Dzisiaj (czwartek, 28 lutego) sprawdzano wytrzymałość mostu, który już za kilkanaście dni będzie częścią objazdu fragmentu drogi krajowej nr 39 Brzeg-Namysłów.
 
W miejsce stuletniego mostu nad kanałem żeglugowym Odry ma zostać zbudowana nowa przeprawa. Jednak aby nie wstrzymywać ruchu drogowcy musieli zbudować nową jezdnię i objazd terenu budowy.
 
– Fragmentem objazdu jest właśnie tymczasowy most. Zanim jednak zostanie tam skierowany ruch drogowy, trzeba sprawdzić jego wytrzymałość i bezpieczeństwo konstrukcji – wyjaśnia Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – O zmianach w organizacji ruchu będą informować znaki, które zostaną ustawione w rejonie objazdu i placu budowy nowego mostu oraz na drodze.
 
Wandrasz podkreśla, że objazd został poprowadzony równolegle do istniejącego mostu. GDDIK w Opolu skieruje również specjalną informację o utrudnieniach w ruchu do mediów oraz zamieści wszelkie informacje na swoich stornach internetowych. Natomiast o terminie wprowadzenia objazdu będzie można przeczytać również na www.brzeg.pl.
 
Budowa nowego mostu nad kanałem jest częścią modernizacji fragmentu ulicy Krakusa w Brzegu, czyli odcinka drogi krajowej nr 39 Brzeg-Namysłów. Równocześnie będą prowadzone prace poprawiające bezpieczeństwo ruchu nie tylko kierowców, ale rowerzystów i pieszych. Przed mostem (od strony dawnych zakładów garbarskich) pojawi się m.in. wysepka dla pieszych.
 
– Objazd nie powinien powodować żadnych komplikacji w ruchu, z wyjątkiem konieczności ograniczenia dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości. W razie konieczności będą czasowo wprowadzane zwężenia jezdni – dodaje Wandrasz.
 
Budowa ma ruszyć jeszcze w marcu. Objazd będzie działać aż do przełomu października i listopada.  
   

 

Nie zapomnij udostępnić: