Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 lutego, 2013 Tytuł artykułu

Przedszkolaki uczą się udzielać pierwszej pomocy

Treść artykułu

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego też 12.02.2013 w Przedszkolu Publicznym  nr 11 w Brzegu w ramach rocznego planu pracy pt. "Bezpieczny przedszkolak" zorganizowano zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 
Kurs skierowany był do najstarszych grup przedszkolnych, czyli do dzieci 5,6- letnich. Celem zajęć było zdobycie teoretycznych oraz praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Wszelkie informacje dotyczące pierwszej pomocy w bardzo ciekawy sposób zaprezentował przedszkolakom zawodowy ratownik medyczny, pan Damian Wojnarowski. Na początku zajęć dzieci utrwaliły wcześniej znane już numery telefonów alarmowych. Uczyły się m.in, w jaki sposób właściwie wezwać pomoc do poszkodowanego, ocenić jego stan i jak go zabezpieczyć przed przyjazdem karetki. Prowadzący pokazał również jak należy postępować podczas krwotoków, jak prawidłowo usztywnić złamanie oraz jak postąpić w przypadku zadławienia, ukąszenia bądź omdlenia. Najwięcej emocji wzbudził jednak pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Następnie pod czujnym okiem pana ratownika dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały również zapoznane ze sprzętem ratującym życie.
 
Zajęcia z panem Damianem Wojnarowskim uświadomiły dzieciom jak ogromne znaczenie ma znajomość podstawowych zasad udzielenia pierwszej pomocy, dlatego też, nasze przedszkolaki na pewno nie przejdą obojętnie koło osoby potrzebującej ich pomocy.
 
 
  Agata Wielgus

 

Nie zapomnij udostępnić: