Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 lutego, 2013 Tytuł artykułu

Droga krajowa nr 39. Trwa budowa mostu objazdowego na kanale Odry w Brzegu

Treść artykułu

Prace wkroczyły w ostatnią fazę. Aktualnie przygotowywana jest zastępcza przeprawa nad kanałem rzecznym żeglugowym. Wszystko po to, by już wiosną rozpocząć budowę nowego mostu.
 
Most drogowy nad kanałem Odry ma co najmniej kilkadziesiąt lat. Jest stosunkowo wąski biorąc pod uwagę obecne natężenie ruchu, zwłaszcza auta ciężarowe jadące drogą krajową nr 39 Brzeg-Namysłów. Z tego względu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła zbudować w tym miejscu nową przeprawę, dostosowując ją do wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Zarówno dla ruchu samochodowego jak i pieszego. Prace ruszyły jesienią minionego roku. Z konieczności wykonywana jest droga objazdowa prowadząca równolegle do istniejącego mostu. W czasie budowy nowego mostu, właśnie po niej pojadą auta.
 
– Obecnie trwa budowa mostu objazdowego. Powinien być gotowy na przełomie lutego i marca i właśnie wtedy dokonamy jego próbnego obciążenia. Gdy uzyskamy jego pozytywne wyniki, próby wypadną pomyślnie, wtedy ruch kołowy przełożony zostanie na drogę objazdową. Rozpocznie się wtedy rozbiórka dotychczasowego mostu. Z ciekawostek warto dodać, że nawierzchnia mostu tym czasowego będzie drewniana, a więc dużo cichsza od metalowych płyt – wyjaśnia Michał Wandrasz, rzecznik prasowy opolskiego oddziału GDDKiA.
 
Planowo całe przebudowa ma się zakończyć do końca października, ale ruch może zostać przełożony na nowy most kilka tygodni wcześniej.
 
Wraz z przebudową mostu zostanie zmodernizowany fragment ulicy Krakusa, czyli drogi prowadzącej do mostu. Pojawi się tam m.in. bezpieczne przejście dla pieszych, czyli oznakowana wysepka.
 

Nie zapomnij udostępnić: