Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 stycznia, 2013 Tytuł artykułu

Oświadczenie dot. działań Rady Rodziców przy PSP nr 1 w Brzegu

Treść artykułu

 

 

 
Brzeg, dn. 11.01.2013 r.
RZP.0530.1/2013
 
Oświadczenie
 
  W związku z działaniami Rady Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Brzegu dotyczącymi zbierania podpisów pod protestem przeciwko łączeniu w zespół czy też likwidacji tej placówki informujemy, że obecnie nie ma żadnego projektu planu likwidacji szkoły, a przedsięwzięcia takie wprowadzają opinię publiczną w błąd. Należy je traktować jako ewidentną próbę zrobienia zamieszania w mieście.
 
Informujemy jednocześnie, że w związku ze zmniejszaniem się liczebności uczniów w szkołach, władze miasta muszą brać pod uwagę konieczność reorganizacji sieci szkół tak, by nie doprowadzać do takich wypadków, jak pokazywany w telewizji przypadek wiejskiej szkoły utrzymywanej przez wszystkich mieszkańców, gdzie liczba nauczycieli jest większa niż liczba uczniów. Dlatego też rozważane są różne koncepcje dotyczące reorganizacji brzeskiej sieci szkół w przyszłości. Jednakże na dzień dzisiejszy nie ma żadnego określonego zamkniętego katalogu możliwych decyzji, a tym bardziej wybranej konkretnej drogi działania.
 
Działania Rady Rodziców doprowadzają do destabilizacji sytuacji w Szkole i niewątpliwie mogą odstraszyć rodziców do posyłania swoich dzieci do tej placówki w następnych latach, a tym samym pogorszyć już i tak trudną sytuację liczebności uczniów w tej szkole.
 
 
Tomasz Dragan
Rzecznik prasowy
Urzędu Miasta w Brzegu

 

Nie zapomnij udostępnić: