Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 stycznia, 2013 Tytuł artykułu

Jacek Ochmański nowym dyrektorem Brzeskiego Centrum Kultury

Treść artykułu

 

 
Nowy dyrektor jest znaną osobą w opolskim środowisku artystycznym. Dotychczas zajmował się bowiem nie tylko pracą animatora kultury, ale przede wszystkim reżyserią widowisk oraz choreografią. Kierował również pracą Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu.
 
Jacek Ochmański jest rodowitym brzeżaninem. Ma 52 lata, z czego od ponad 30 jest związany zawodowo z różnymi instytucjami kultury. Jest absolwentem m.in. Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu (dzisiejszy Uniwersytet Opolski).  
 
– Przez większość swojego życia zawodowego pracowałem właśnie w Brzeskim Centrum Kultury, stąd też doskonale znam tą placówkę – mówi Jacek Ochmański.
 
Warto dodać, że przez lata pracy w Brzeskim Centrum Kultury Ochmański był zaangażowany w różne przedsięwzięcia artystyczne. Był twórcą lub współtwórcą grup artystycznych, w tym m.in. zespołu tańca „Piast” oraz Teatru Muzycznego „Loża”.
 
Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński przekazując obowiązki nowemu dyrektorowi w obecności pracowników BCK, podkreślał, że zmiany na stanowisku szefa tej instytucji wynikały z procedur administracyjnych. Po tym jak skończył się okres powołania poprzedniego dyrektora, koniecznym było przeprowadzenie konkursu. W drugim etapie konkursu o to stanowisko ubiegało się pięć osób.
 
Ochmański zastąpił na stanowisku dyrektora BCK Andrzeja Sowę, który kierował placówką od października 2011 roku.
 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: