Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 grudnia, 2012 Tytuł artykułu

Brzeska firma "Jarząbek" laureatem "Złotych Kotwic 2012"

Treść artykułu

Firma "Jarząbek" prowadzona przez brzeżanina Władysława Jarząbka jest laureatem prestiżowej miejskiej nagrody "Złote Kotwice" przyznawanej za działalność gospodarczą, społeczną i kulturalną na rzecz miasta, jego rozwoju oraz mieszkańców. Władysław Jarząbek został laureatem w kategorii "gospodarka-samorząd-promocja". Nominowanym w tej samej kategorii był Henryk Wujek, samorządowiec, były wiceburmistrz Brzegu w latach 1994-98 a obecnie wieloletni prezes brzeskiej spółdzielni mieszkaniowej "Zgoda". Natomiast Krystian Ławreniuk, działacz społeczny, członek zarządu i współzałożyciel fundacji "Rozwój" był nominowany w kategorii "człowiek".

Nagroda została wręczona Władysławowi Jarząbkowi podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 19 grudnia 2012 r w ratuszu.

– Jestem niezmiernie zaszczycony, że moja skromna firma i działalność budowlana została doceniona przez kapitułę konkursu. Mam nadzieję, że każdy, kto spaceruje ulicami miasta może oglądać naszą pracę, którą staraliśmy się wykonać jak najlepiej dla miasta – mówił wzruszony Władysław Jarząbek.

– Co więcej – podkreślał burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński wręczając nagrodę Władysławowi Jarząbkowi – warto dodać, że firma wykonuje swoje prace z niezwykłą starannością i precyzją, co widać po realizowanych przez nią inwestycjach. Praktycznie wszystkie ulice zabytkowe, z wyjątkiem Reja, były wykonywane przez tą firmę. Gratulacje i dziękujemy za dobrą współpracę.

Warto dodać, że firma działa na rynku od 1987 roku i jest przedsiębiorstwem rodzinnym. Zajmuje się robotami drogowymi, brukarsko-budowlanymi a nawet odwodnieniami. Jej prace można oglądać m.in. na terenie całego powiatu brzeskiego, nie tylko zatem w Brzegu, ale i Lewinie Brzeskim, gdzie m.in. otoczenie wokół ratusza to dzieło "Jarząbka". Firma wyspecjalizowała się też w robotach pod nadzorem konserwatora zabytków. Chodzi o posiadanie specjalnych maszyn i umiejętności do renowacji zabytkowych dróg i chodników, w tym konserwacji i obróbki bruku.

 

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: