Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 grudnia, 2012 Tytuł artykułu

Są dumą brzeskiego sportu. Najlepsi zawodnicy i trenerzy odebrali nagrody burmistrza miasta

Treść artykułu

 

 

 
Razem stanowią o sportowej sile naszego miasta. Każdy z osobna jest natomiast indywidualnością, którą należy wspierać, by Brzeg był obecny na krajowych i międzynarodowych arenach.
 
O tym, jak znaczące sukcesy mają brzescy młodzi sportowcy można było przekonać się oglądając specjalną prezentację przygotowaną z okazji wręczenia nagród Burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego. Ceremonię zorganizowano w najbardziej reprezentacyjnym miejscu dla brzeskiego sportu, czyli sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego (stadionu).
 
Poszczególni zawodnicy, ale i całe grupy odnosiły w mijającym 2012 roku sukcesy sportowe tak duże, że Brzeg i pochodzący z naszego miasta zawodnicy często pojawiali się w statystykach sportowych.
 
  – Za ten cały sportowy trud i wysyłek, wszystkim Wam serdecznie dziękujemy. Miasto w miarę swoich możliwości stara się Was wspierać właśnie po to, aby ułatwić trudne i wymagające życie sportowca i trenera. Życzę wielu sukcesów i powodzenia – mówił burmistrz Wojciech Huczyński wręczając nagrody pieniężne i upominki dla sportowców.
 
Wśród nagrodzonych znalazły się zawodniczki MKS „Szóstka” Brzeg odnoszące sukcesy w rozgrywkach softballowych: Natalia Wyrwas, Pamela Chojnacka, Ewa Chrząszcz, Monika Chrząszcz, Alicja Górka, Adrianna Klugiewicz, Anna Krawczyk, Patrycja Kurowska, Paulina Marecka, Anita Dudzińska, Kinga Janocha, Emilia Kozioł, Karina Michalska, Marta Rudnicka, Klaudia Rudyk, Klaudia Schwarz, Paulina Sobieraj i Ewelina Klimek. Burmistrza nagrodził też ich trenera Dariusza Żaka.Ekipa ma na koncie m.in. Mistrzostwo Polski w Lidze Softballa i Puchar Polski w 2012 r. i udział w Pucharze Europy Softballu.

 

Natomiast jeżdżąca w barwach ziemi brzeskiej ekipa kolarska LMGKK „Ziemia Brzeska” odnosiła medalowe sukcesy na wyścigach kolarskich. Stąd też nagroda dla trenera Franciszka Moszumańskiego oraz jego podopiecznych: Andrzeja Bartkiewicza, Szymona Godrasa, Doriana Bartkiewicza, Jakuba Foltyna, Leszka Plucińskiego i Marcina Wolskiego. Wśród zawodników są Mistrzowie Polski na torze, oraz brązowy medalista Polski w scratchu.
 
Nagrody burmistrza odebrali też biegacz   Marcin Stanisławek (uczeń Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu) oraz wicemistrzyni świata juniorek, niezwykle utytułowana, młodziutka tenisistka Natalia Bajor.
 
– Każda nagroda jest dla mnie osiągnięciem, z każdej nagrody ogromnie się cieszę. Jestem zaszczycona, że to właśnie ja zostałam wyróżniona. Muszę przyznać, że niemal cały czas poświęcam tenisowi i temu, żeby być jeszcze lepsza w tej dyscyplinie sportu. Uczę się w liceum we wrocławskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i niemal co weekend biorę udział w jakichś zawodach. W różnych częściach kraju i świata – podkreślała Natalia Bajor.

 

Nie zapomnij udostępnić: