Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 listopada, 2012 Tytuł artykułu

Złóż życzenia mieszkańcom miasta! Trwają przygotowania do Wielkiej Iluminacji

Treść artykułu

 

 

Brzeg maluje bombki” to jedna z akcji poprzedzających Świąteczną Iluminację, której inicjatorem od 4 lat jest firma Kraft Foods, a sama impreza na stale zagościła w kalendarzu wydarzeń Brzegu. Celem akcji „Brzeg maluje bombki”   jest włączenie do zbliżającej się, wspólnej świątecznej zabawy wszystkich mieszkańców Brzegu.
 
W połowie listopada uczestnikom WTZ została przekazana 50 cm forma styropianowa, którą od dziś   tj. 27 listopada już ozdobioną można podziwiać w  Galerii Brzeskiego Centrum Kultury, aż do 7 grudnia. Do bombki dołączona jest również pamiątkowa Księga Życzeń Bożonarodzeniowych, do której można wpisywać swoje życzenia dla Miasta i jego Mieszkańców. Pierwszych wpisów dokonali przedstawiciele Urzędu Miasta w Brzegu i  Starostwa  Powiatowego w Brzegu oraz sponsora – Kraft Foods. Swoje życzenia świąteczne wpisali również twórcy bombki, czyli uczestnicy WTZ. Każdy odwiedzający Galerię BCK będzie mógł dokonać wpisu do Księgi Życzeń Bożonarodzeniowych. Bombkę będzie można oglądać od dziś do 7 grudnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18.
 
Złoto – czerwona bombka świąteczna została wykonana przez 25   podopiecznych Pani Magdaleny Kłody – Kierownika WTZ. Jej udekorowanie zajęło dwa tygodnie a do jej udekorowania wykorzystano   ok. 5 kg makaronu „muszelek”, 250 czerwonych koralików oraz 25 czerwonych gwiazdek symbolizujących każdego z uczestników.
 
Oprócz tej bombki, Kraft Foods przekazał również dziewięć podobnych bombek, które trafiły do brzeskich przedszkoli. Maluchy pod czujnym okiem opiekunów będą malować i zdobić bombki, przygotowując się do Świątecznej Iluminacji.
 
Wszystkie bombkowe dzieła sztuki będzie można podziwiać już 8 grudnia podczas tegorocznej edycji Świątecznej Iluminacji. W trakcie imprezy publiczność zadecyduje oklaskami, która z bombek otrzyma tytuł Najpiękniejszej Brzeskiej Bombki.
 
 
Już 8 grudnia podczas Świątecznej Iluminacji Brzegu, miasto rozbłyśnie 40 tysiącami światełek, symbolizujących 40 tysięcy mieszkańców. Dla uczestników iluminacji przygotowano jeszcze więcej atrakcji, niespodzianek i konkursów niż w poprzednim roku. Przez te kilka godzin Brzeg stanie się prawdziwą magiczną stolicą regionu. Mikołajkowe szaleństwo zakończy występ gwiazdy wieczoru – Majki Jeżowskiej. Będzie tanecznie i wesoło a przede wszystkim rodzinie.
 
Świąteczna Iluminacja to począwszy od 2009 r. cyklicznie odbywające się wydarzenie w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, organizowane z myślą o mieszkańcach powiatu brzeskiego i okolic. Głównym inicjatorem pomysłu jest koncern Kraft Foods, lider na międzynarodowym rynku przekąsek, właściciel między innym dwóch fabryk zlokalizowanych w Skarbimierzu koło Brzegu (woj. opolskie) a partnerami imprezy są Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta z Brzegu.
 

 

J. Matryba, A. Stankiewicz

Nie zapomnij udostępnić: