Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 listopada, 2012 Tytuł artykułu

Brzescy stypendyści i wolontariusze nagrodzeni

Treść artykułu

 
W sobotę 24 listopada 2012 w Sali Stropowej odbyła się uroczystość wręczenia Kart Wolontariuszy oraz stypendiów Fundacji Rozwój „Artyści z Brzegu”. Nagrodzeni wolontariusze oraz stypendyści otrzymali wyróżnienia z rąk Pana Burmistrza Wojciecha Huczyńskiego oraz Prezesa Fundacji Rozwój, Pana Marka Kołkowskiego.
 
W naszym mieście odbywa się wiele inicjatyw, które dzięki bezinteresownej pomocy mogą przebiegać sprawnie i efektywnie. Wolontariusze często poświęcają swój czas oraz energię wspierając organizacje pozarządowe, przygotowując imprezy sportowe i plenerowe oraz dbając o zwierzęta. Dlatego Fundacja Rozwój stworzyła tzw. Kartę Wolontariusza, która jest nagrodą i wyróżnieniem za postawę osób zaangażowanych w pomoc innym, a tym samym upoważnia do zniżek w punktach usługowo-handlowych na terenie Brzegu.                                                                                                                                    
Kartę, dyplom oraz drobne upominki otrzymało 50 osób, w tym wolontariusze z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu, Brzeskiego Towarzystwa Miłośników Zwierząt, wolontariusze Fundacji Rozwój oraz brzescy harcerze, którzy zostali docenieni za swoją postawę przez miejscową organizację lub osobę fizyczną.                                                                                                                                                                                                                   
 
Wolontariat jest wspaniałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu i ciekawą formą zdobycia doświadczenia zawodowego. Każdy moment jest dobry na podjęcie aktywności wolontariackiej, w trakcie której chętni poświęcają wolny czas, wiedzę i umiejętności wybranym instytucjom. Będąc Wolontariuszem, można nauczyć się pracy w grupie, poznać samego siebie i rozwinąć się na wielu szczeblach.
 
 
„Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do przyłączenia się do programu – Karta Wolontariusza, dzięki któremu bez żadnych kosztów można przyczynić się do zwiększenia działań na rzecz naszej brzeskiej społeczności, a tym samym na rzecz siebie i bliskich”, mówi Pani Karolina Tereszkiewicz z Fundacji Rozwój. Realizowana jest koncepcja obopólnych korzyści, zarówno dla wolontariuszy oraz przedsiębiorców. Informacje o firmach biorących udział w programie dostępne są na stronie Fundacji Rozwój www.fundacjarozwoj.org                                                                                                                                                                                                           
 
Raz jeszcze gratulujemy wyróżnionym wolontariuszom oraz laureatom II edycji programu „Artyści z Brzegu” tj. Dawidowi Guszpitowi, Martynie Beskiewicz oraz Marcinowi Nowotnemu, którzy stypendium wykorzystają na szkolenia teatralne, plastyczne oraz taneczne. Jednocześnie zachęcamy  do aktywnej działalności w Wolontariacie Miejskim.
 
Aleksandra Chmiel, Fundacja Rozwój
 

Nie zapomnij udostępnić: