Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 listopada, 2012 Tytuł artykułu

Nasi artyści wyróżnieni. Pierwsza edycja nagród dla wybitnych twórców i animatorów kultury

Treść artykułu

 

 

 
Każdy z nich jest odrębną osobowością. Razem natomiast stanowią nie tylko artystyczną bombę, ale często są również najlepszym brzeskim towarem eksportowym. O kim mowa? O zasłużonych artystach i animatorach kultury!
 
Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, Brzeg będzie nagradzać wybitne osobowości artystyczne oraz wszystkich, którzy przyczyniają się w znaczący sposób do rozwoju naszej kultury. Warto pamiętać, że część z tych osób pozostaje dla zwykłego widza anonimowa. W przypadku na przykład opiekunów kół artystycznych, cały splendor spływa bowiem najczęściej na ich podopiecznych. Stąd też pomysł, aby raz w roku ludzie brzeskiej kultury spotkali się, wymienili doświadczenia, a przy okazji otrzymali podziękowania i nagrody za ciężką pracę. W minioną sobotę wyróżniający się twórcy i animatorzy właśnie takie nagrody odebrali z rąk Burmistrza Brzegu za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
 
– Każdy z artystów i animatorów kultury zasługuje na naszą wdzięczność. To Państwo tworzą naszą kulturę i rozwijają artystycznie Brzeg. Wielkie dzięki za Wasz ogromny wysiłek i pasję! – gratulował Wojciech Huczyński, Burmistrz Brzegu.
 
Nagrody w trzech kategoriach przyznała specjalna Kapituła. Dla twórcy i wykonawczy indywidualnego laury przypadły Kamilowi Bednarkowi i Wiesławowi Iwasyszynowi. W kategorii zespołów twórców lub wykonawców wyróżniono grupę Inwencja, działającą przy Klubie Wojskowym. Natomiast nagrodę dla instruktorów i animatorów kultury odebrały dwie zasłużone animatorki kultury: Dorota Herman (reżyser z Brzeskiego Centrum Kultury) oraz Jana Koronkiewicz (kierownik Klubu Wojskowego).
 
Ceremonia wręczenia nagród i spotkanie ludzi kultury odbyło się w Sali Stropowej ratusza. Spotkanie uświetniły swoim występem dwie grupy: taneczna z BCK, oraz wokalna, czyli grupa Inwencja.

 

Nie zapomnij udostępnić: