Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 listopada, 2012 Tytuł artykułu

Z psem przez tunel, czyli prestiżowe zawody dla czworonogów

Treść artykułu

 

To była prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników psów oraz sportów z udziałem czworonogów. Po raz pierwszy w Brzegu mogliśmy w miniony weekend oglądać Mistrzostwa Polski w Aqility pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu.
 
Przeszkody, pachołki, słupki oraz tunele. Wbrew pozorom, te wszystkie trudności okazały się niezwykle proste do pokonania dla psów oraz ich opiekunów (zawodników). Areną rywalizacji była hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Oławskiej, która – jak się okazało-   doskonale nadaje się do rozegrania również i zawodów kynologicznych. Parkiet wyłożono specjalną wykładziną zabezpieczającą tak, aby psy i biegający przy nich zawodnicy mieli jak najlepszy komfort rywalizacji.
 
– Zasady są bardzo proste. Trzeba pokonać tor przeszkód w jak najkrótszym czasie i bez błędów – tłumaczyli organizatorzy mistrzostw. – Trasa wynosi od 100 do 200 metrów i liczy od 12 do 20 przeszkód w zależności od kategorii. Przeszkodami są m.in.:  mur, huśtawka, ściana, koło, stół
 
Dwudniowe Mistrzostwa Polski Aqulity w Brzegu zgromadziły blisko 100 uczestników z psami. Sama dyscyplina jest niezwykle widowiskowa. Mogą brać w niej udział wszystkie psów. Jej początki sięgają lat 70. w Wielkiej Brytanii. Od 1991 roku jest uznawana za dyscyplinę sportową przez Międzynarodową Federację Kynologiczną – FCI.  Sama dyscyplina rozwija inteligencję i sprawność psa. Wymaga bardzo dobrego porozumienia między psem, a przewodnikiem, ale również znajomości szkolenia psów.
 
Zawodnicy zgodnie podkreślali, że Brzeg okazał się niezwykle atrakcyjnym miejscem do organizowania takich rywalizacji. Gospodarz miasta, Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, wręczając nagrody najlepszym zawodnikom podkreślał, że nasza miasto jest otwarte dla wszelkiego rodzaju działalności kynologicznej, a zwłaszcza sportowej.
 
– Mam nadzieję, że zorganizujecie tu Państwo kolejne zawody, a hasło na naszych tablicach znajdujących się na rogatkach miasta „Brzeg bliski wszystkim” będzie dla Państwa stałym zaproszeniem do Brzegu – podsumował Burmistrz.
 

Oto wyniki rywalizacji w Brzegu:

SMALL:
1. Barbara Członkowska i AISZA u Gagi (Parson Russell Terrier),
2. Sławek Pieniak i Eleila z Antałowskiego Potoku (Owczarek szetlandzki),
3. Anna Pol i COOL ADVENTURE z Domu Polanki (Welsh Corgi Cardigan)

 
MEDIUM:
1. Nikola Schovancová i Beatrix z Tylenu Moravia (Owczarek pirenejski),
2. Roman Maruszczak i EVOLUTION Willa Mora (Owczarek pirenejski)
3. Anna Filiks i Parys z Kojca Coli (Owczarek szetlandzki)
 
LARGE:
1. Iwona Gołąb i NNL Over Drive (Border Collie)
2. Beata Banaszak i Vinyl Viola Ko-To-Ra (Border Collie)
3. Agnieszka Kunkel i ETOILE z Wiedźmińskiej Stajni (Owczarek belgijski Tervueren)
 

 

Nie zapomnij udostępnić: