Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 listopada, 2012 Tytuł artykułu

Zaadoptuj psa z brzeskiego przytuliska dla zwierzat. Dostaniesz w prezencie wyprawkę

Treść artykułu

 

 

O dwa nowe kojce dla psów powiększyła się baza brzeskiego przytuliska „Przytul Psisko”. Równocześnie prowadzone są prace remontowe i inwestycyjne w placówce.
Brzeskie przytulisko „Przytul Pisko” działa na terenie Zakładu Higieny Komunalnej. Spółka miejska w imieniu Brzegu administruje placówką, natomiast opiekę w ramach wolontariatu świadczą tam w głównej mierze członkowie i sympatycy Towarzystwa Miłośników Zwierząt z Brzegu.
 
– Pieniądze na budowę nowych kojców przekazało nam Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt – wyjaśnia Beata Wszoła, inspektor w Biurze Urbanistyki i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Brzegu. – Były to fundusze przekazywane na konto tej organizacji w ramach przekazania jednego procentu na określony cel społeczny. Dlatego też sympatycy i ofiarodawcy naszego przytuliska mogli za pośrednictwem opolskiego stowarzyszenia wspomóc przytulisko. W ten sposób trafiło do nas blisko 8 tys. zł, które wydaliśmy właśnie na budowę dwóch kojców.
 
Beata Wszoła podkreśla, iż jeśli zwierzęta wzajemnie się tolerują, w jednym kojcu może przebywać ich więcej. Dlatego dwa kojce powiększają w dużej mierze możliwości przytuliska.
 
Równocześnie z budową dwóch kojców w placówce prowadzone są prace remontowo-inwestycyjne. Poza porządkowaniem terenu, przytulisko powiększane jest o dodatkową działkę. Obecnie trwa ogradzanie nowego terenu. Aktualnie w placówce przebywa 35 zwierząt. Każdy, kto chciałby zaadoptować psa może to zrobić m.in. kontaktując się z Urzędem Miasta lub też odwiedzając stronę internetową www.brzeg.pl , na której znajduje się specjalna zakładka z materiałami poświęconymi przytulisku. Znajdują się tam również fotografie i opisy (charakterystyka) poszczególnych psów.
 
Dla osób, które adoptują psa przygotowane są dodatkowo specjalne wyprawki dla zwierząt. W razie dodatkowych pytań można kontaktować się z BUIOŚ Urzędu Miasta pod nr tel. 77 416 05 19.

 

Nie zapomnij udostępnić: