Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 listopada, 2012 Tytuł artykułu

Finał ocieplania i wymiany ogrzewania w miejskich budynkach użyteczności publicznej

Treść artykułu

Lekcje w grubych swetrach czy zabawy w przedszkolach to już przeszłość. Dobiega końca projekt termomodernizacji brzeskich budynków użyteczności publicznej. Jedna z największych tego typu inwestycji w regionie w tym roku.
 
Nowe elewacje, estetyczny wygląd, a przede wszystkim ocieplone mury oraz nowe systemy ogrzewania z oknami włącznie. Tak prezentują się placówki oświatowe, które przeszły w ciągu ostatnich kilku miesięcy gruntowny remont związany z termomodernizacją. Dzięki temu temperatura w pomieszczeniach utrzymuje się na stałym poziomie. Nie ma już mowy o przeciągach ze starych nieszczelnych okien czy lekcjach w grubych swetrach nawet przy bardzo niskich zimowych temperaturach.
 
– Aktualnie kończymy projekt termomodernizacji. Trwają jeszcze odbiory ostatnich dwóch placówek, to jest Publicznego Przedszkola nr 11 oraz Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi. Zresztą ta ostatnia jednostka była największą z ocieplanych placówek – wyjaśnia Lucyna Mielczarek, kierownik Biura Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miasta w Brzegu.
 
Prace przeprowadzono w sumie w 12 obiektach. 11 z nich to szkoły i przedszkola. Mowa o publicznych przedszkolach nr 2,3,5,6,7,10 oraz 11. Roboty przeprowadzono w Zespołach Szkół nr 1 oraz 2 i Publicznych Gimnazjach nr 1 i 3. Nowe ogrzewanie i okna zyskał też ratusz miejski.
 
Ocieplanie budynków, wymiana ogrzewania i cała reszta prac nazywana w terminologii budowlanej termomodernizacją budynków oświatowych pochłonie w tym roku przeszło 7 mln. zł. Prace są dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Systemu Zielonych Inwestycji (GIS).

Zdj. Publiczne Przedszkole nr 6. – Teraz jest fajnie w sali, bo bardzo ciepło – mówią maluchy.

Nie zapomnij udostępnić: