Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 listopada, 2012 Tytuł artykułu

Obchody 94 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Publicznym Przedszkolu nr 11 w Brzegu

Treść artykułu

 

 

 

 

„Dzisiaj wielka jest rocznica Jedenasty Listopada, tym co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa…”- tymi słowami rozpoczął się uroczysty występ dzieci 5,6-letnich poświęcony Dniu Niepodległości.Dzieci ubrane w stroje galowe, na tle przepięknej dekoracji nawiązującej do kolorów  polskiej flagi wierszami, tańcami i piosenkami  uczciły pamięć ludzi zasłużonych dla Polski, walczących o jej wolność.
 
Dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi ,wśród których byli m.in. Pani Kierownik Wydziału Oświaty w Brzegu Jadwiga Trzęsowska a także pensjonariusze Dziennego Domu Opieki Społecznej dumnie odśpiewali hymn- ”Mazurek Dąbrowskiego”. Mali aktorzy zatańczyli również z wdziękiem i powagą poloneza W. Kilara z „Pana Tadeusza”  i taniec do pieśni patriotycznej „Przybyli ułani pod okienko”. Wyrecytowany został również „Katechizm polskiego dziecka ” W. Bełzy, który na zawsze pozostanie w   naszej pamięci   i pamięci dzieci. Uroczystość zakończyła piosenka „Mój Dom” w trakcie której, mali aktorzy otrzymywali ogromne brawa.
 
        Kształtowanie miłości do Ojczyzny u młodego pokolenia jest i będzie jednym z najważniejszych zadań tak dla nas jak i dla całego społeczeństwa. Pamiętać przy tym należy, że miłość nie jest biernym doznawaniem, a działaniem czynnym, dążeniem do rozwoju i szczęścia. Takiej miłości, przywiązania do Ziemi Ojczystej i szacunku dla symboli narodowych uczymy    w naszym Przedszkolu nr 11.
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Katarzyna Bąk

 

Nie zapomnij udostępnić: