Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 listopada, 2012 Tytuł artykułu

Brzeskie Obchody 94 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Treść artykułu

 

Uroczystości zaplanowano w najbliższą niedzielę 11 listopada. Wezmą w nich udział przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Brzeskiego oraz Miasta Brzegu. O godz. 10.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (Plac Zamkowy) rozpocznie się uroczysta Msza Święta. Po nabożeństwie na Placu Zamkowym zaplanowano Uroczysty Apel Pamięci z przeglądem wojska i złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową. Po tej ceremonii o godz. 11.30 w Muzeum Piastów Śląskich okolicznościowy wykład pt. „Niepodlegli, pewne granice?” wygłosi profesor Uniwersytetu Wrocławskiego dr hab. Grzegorz Strauchold. Godzinę później (ok. 12.30) na koncert „Świat starych fotografii” zaproszą młodzi artyści z zespołów „Inwencja” i   „Biedronki” w brzeskiego Klubu Wojskowego.
 
Głównym organizatorem święta jest brzeskiego starostwo.
 
Ze względu na uroczystość na Placu Zamkowym Straż Miejska wyłączy z ruchu samochodowego cały plac, już od wczesnych godzin porannych, w niedzielę.
 
– Prosimy kierowców o przestawienie aut już w sobotę wieczorem, aby w niedzielę rano nie było żadnych problemów z pozostawionymi pojazdami na Placu Zamkowym – apeluje Krzysztof Szary, komendant brzeskiej Straży Miejskiej.
 
Tradycyjnie już w centrum Brzegu w dniu 11 listopada pobiegną uczestnicy Biegu Niepodległości. Z tego względu w godzinach 12.00 a 14.00 mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: