Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 października, 2012 Tytuł artykułu

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej w Brzegu: Główna nagroda trafiła do Dąbrowy Górniczej

Treść artykułu

 

Katarzyna Musiał z Dąbrowy Górniczej wyśpiewała Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej. Piątą edycję imprezy zorganizowano w Brzeskim Centrum Kultury.
 
Laureatka głównej nagrody brzeskiego festiwalu zachwyciła jurorów i publiczność nie tylko efektownym wykonaniem utworów, ale również doskonałą interpretacją stylistyczną. Co więcej: w zgodnej opinii jurorów, pani Kasia miała doskonale dobrany repertuar, który wykonywała z pianistą.
 
-Dlatego pani Kasia jednogłośnie, decyzją jury, wygrała festiwal – podkreślała Grażyna Kotecka, muzyk i przewodnicząca jury OFPF 2012 w Brzegu.
 
Sama laureatka była zaskoczona nagrodą. Przyznała, że liczyła, iż z Brzegu może wyjechać z najcenniejszą statuetką, czyli Grand Prix. Na finał wykonała dwa utwory: interpretację przeboju Lary Fabian oraz Severine.
 
-Będę miło wspominać Brzeg! Występ tutaj był przyjemnością – cieszyła się pani Katarzyna.
 
Laureatce towarzyszył zawodowy pianista, muzyk-akompaniator Dariusz Szweda.
 
Pani Katarzyna pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Ma 22 lata i studiuje kulturoznawstwo i filozofię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Najchętniej śpiewa właśnie po francusku. Głównie dlatego, że w tym języku powstają niezwykle interesujące teksty i muzyka.
 
Przesłuchania konkursowe i gala festiwalowa miała miejsce w Brzeskim Centrum Kultury. W imieniu Patrona Honorowego OFPF Burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego nagrody wręczał jego zastępca Stanisław Kowalczyk wraz z Konsulem Honorowym Republiki Francuskiej we Wrocławiu, Panem Ryszardem Kepinskim oraz przedstawicielami Wyższej Szkoły Humianistyczno-Ekonomicznej w Brzegu i działającego przy niej Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej-Prokanclerzem Mateuszem Widockim i Agnieszką Folegą i dr Bożeną Bobeł.
 
Oprócz głównej nagrody jury przyznało również pierwsze miejsce w kat. młodzieżowej, które otrzymała Magdalena Rębisz z Nysy. W tej samej kategorii drugie miejsce zajęła Anna Rudewicz z Wałbrzycha, a trzecie Katarzyna Łukawska z Suwałk oraz Sabina Niewiadomska z Gliwic i Klaudia Zboralska z Kruszwicy. Wśród dorosłych nagrody wyśpiewali: Katarzyna Szwedo z Budziszowa Małego z Aleksandrą Turoń (obie II miejsca), Irena Paprocka (III miejsce). Wyróżnienia otrzymali: duet Barbara Klupa i Michał Kijewski (Warszawa) oraz Hanna Bielawa z Głogowa (kat. dziecięca).

 

Nie zapomnij udostępnić: