Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 października, 2012 Tytuł artykułu

Nie zapłaciłeś za bilet parkingowy? Masz jeszcze szansę na uniknięcie windykacji długu

Treść artykułu

 

Kierowcy, którzy nie uiścili opłaty za brak biletu parkingowego mają jeszcze czas aby uregulować należność. Potem będą musieli zapłacić dodatkowo kilkadziesiąt złotych kosztów administracyjnych windykacji.
 
Jak długo kierowcy mogą zwlekać z uregulowaniem długu? Tego na razie nie wiadomo, bo miasto wciąż czeka na decyzję specjalistów z Centralnej Ewidencji Pojazdów i  Kierowców o odebraniu pomieszczenia w magistracie służącego do obsługi i windykacji należności.
 
– Pokój ze specjalnymi drzwiami antywłamaniowymi i innymi zabezpieczeniami jest już od dawna gotowy – wyjaśnia Katarzyna Szczepanik, Skarbnik Miasta Brzegu.
 
Dostęp do bazy CEPiK-u jest niezbędny by windykować należności. Teraz miasto ma bowiem tylko dokumenty potwierdzające wystawienie wezwania do zapłaty za brak biletu parkingowego i zdjęcie z numerem rejestracyjnym danego samochodu. Dane z centralnego rejestru pozwolą ustalić właścicieli pojazdów, od których gmina będzie domagać się zapłacenia należności parkingowych.
 
W Brzegu strefa płatnego parkowania ruszyła w drugiej połowie kwietnia. Za brak biletu parkingowego firma obsługująca parkomaty wręcza kierowcom wezwania do zapłaty w wysokości 30 zł.
 
– Jeżeli dana osoba nie zgadza się z wezwaniem do zapłaty to ma możliwość odwołania się w ciągu 7 dni do Biura Strefy Płatnego Parkowania – wyjaśnia Michał wiecha, główny specjalista ds. drogownictwa w Urzędzie Miasta w Brzegu. – Następnie Biuro w ciągu 14 przesyła odpowiedź do kierowcy w sprawie uwzględnienia lub nie uwzględnienia reklamacji.
 
Jeśli opłata zostanie uiszczona w terminie 14 dni od daty wystawienia wezwania lub otrzymania ostatecznej decyzji dot. reklamacji, kierowca płaci 30 zł. Po tym terminie należność wynosi 50 zł.
 
Aktualnie zaległości kierowców wobec miasta wynoszą ponad 67 tys. zł. Jest to kwota za blisko 3,5 tys. wezwań do zapłaty.
 
Na zdj. Parking w brzeskim rynku. Wszystkie płatne postoje są odpowiednio oznakowane, co jest widoczne nawet w kilkudziesięciu metrów.

 

Nie zapomnij udostępnić: