Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 października, 2012 Tytuł artykułu

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Brzegu. Wyróżniający się nauczyciele dostali nagrody Burmistrza Miasta

Treść artykułu

 

Listy gratulacyjne, kwiaty i nagrody finansowe oraz życzenia pomyślności w pracy zawodowej. Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński złożył w poniedziałek (15 października) podziękowania za pracę wyróżniającym się nauczycielom.
 
Ceremonia miała miejsce w ratuszu, gdzie dla wszystkich zebranych nauczycieli i gości okolicznościowy program artystyczny przygotowały dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5.
 
– Życzymy Wam drodzy nauczyciele dużo uśmiechu na co dzień i radości – mówili uczniowie na finał programu artystycznego.
 
Gospodarz miasta, Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, wręczając nagrody dla wyróżniających się nauczycieli podkreślał, że chociaż to Nagrody Burmistrza, opiniodawczą rolę mają tutaj przede wszystkim przedstawiciele środowisk oświatowych. Nauczycieli, pracowników  oświaty i związków zawodowych.
 
– Życzę Państwu radości z pracy zawodowej, pomyślności w życiu prywatnym. Proszę przekazać życzenia dla wszystkich koleżanek i kolegów pracujących w oświacie – powiedział Wojciech Huczyński. – Mam nadzieję, że za kilka lub kilkanaście lat spotkacie Państwo swoich uczniów, zapewne już dorosłych, którzy zechcą się przypomnieć mówiąc „Dzień dobry” i wspominając w kilku słowach, iż to właśnie tutaj mieli takich świetnych nauczycieli. Tego z całego serca Państwu życzę!
 
Burmistrz omówił również sytuację oświatową w mieście. Zdementował pogłoski o likwidacji szkół, zwalnianiu nauczycieli. Podkreślił, że miasto przygotowuje się na ciężkie czasy kryzysu i już zostały podjęte działania w celu dostosowania sieci placówek do faktycznych potrzeb i ilości uczniów. Jak na razie jednak, nie ma planów dotyczących redukcji zatrudnienia wśród nauczycieli.
 
Nagrody Burmistrza Brzegu I stopnia odebrały: Danuta Stefańska, Beata Kulbaka i Małgorzata Augustyn. Nagrody II stopnia otrzymały: Jadwiga Walasek, Ewa Rosińska, Małgorzata Niewczas, Joanna Stawicka, Agata Hojeńska, Ewa Tarczyńska, Wiesława Rosińska, Danuta Makuszyńska,Izabela Jankowska, Magdalena Dychus, Iwona Czarniecka, Lucyna Bończak, Wiesława Byczkowska, Renata Stec, Iwona Cyprych, Katarzyna Wolak.
 
W uroczystości, poza przedstawicielami Urzędu Miasta (poza Burmistrzem był również Zastępca Burmistrza Stanisław Kowalczyk i Kierownik Biura Oświaty Jadwiga Trzęsowska) wzięli udział również radni i przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, w tym „Solidarności” oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego, składając wszystkim brzeskim nauczycielom najlepsze życzenia z okazji ich święta. W ratuszu byli obecni radni: Barbara Mrowiec, Monika Jurek, Maria Ciż, Janusz Żebrowski i Elżbieta Kużdżał.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: