Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 października, 2012 Tytuł artykułu

Sukcesy tenisowe brzeżan

Treść artykułu

 
W dniach 6-7 pażdziernika w Centrum Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku rozegrano I Ogólnopolski Turniej tenisa stołowego juniorów i młodzików.
 
W tym turnieju wzięli udział też brzeżanie, wychowankowie trenera Zdzisława Grobelskiego z nieistniejącego już niestety klubu UGKS Odra Brzeg: 15-letnia Natalia Bajor(KU AZS UE Wrocław), 17-letni Michał Galas (UKS Betard Wrocław) i 12-letni Paweł Kużmiński (UKS Sokolik Niemodlin). Najlepiej z nich wypadła Natalia, która w kategorii juniorek (do 18 lat), w stawce 40. najlepszych juniorek w Polsce była najlepsza i wygrała cały turniej w imponującym stylu, nie ponosząc porażki (8 zwycięstw, bilans setów 26-7). Najlepsza skrzatka, żaczka, młodziczka i wreszcie kadetka w Polsce okazała się w tej chwili najlepszą juniorką w Polsce, – w pierwszym roku startów w tej kategorii wiekowej. Gdańsk i tym razem okazał się bardzo szczęśliwy dla Natalii, gdzie zdobywała większość tytułów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dobrze wypadł Paweł w kategorii młodzików, gdzie w stawce 40. najlepszych młodzików w Polsce uplasował się na 16.miejscu i zapewnił już sobie udział w II OTK w Łomży (8-9 grudnia). Jego bilans to 2 zwycięstwa i 4 porażki, bilans setów 9-15. Najsłabiej wypadł Michał, który w gronie 40. najlepszych juniorów uplasował się na 29 miejscu (1 zwycięstwo i 5 porażek, bilans setów 11-15). Niestety Michał nie zapewnił sobie udziału w II OTK w Brzegu Dolnym (8-9 grudzień) i będzie musiał się przebijać do turnieju krajowego z eliminacji wojewódzkich. Nasi pingpongiści startują też w rozgrywkach ligowych seniorów. Klub Michała występuję w II lidze i po 4. kolejkach zajmuje 2. miejsce (2 mecze przełożone), a brzeżanin ma na koncie 4 punkty i walnie się przyczynia do zwycięstw drużyny. Paweł rozegrał dopiero ze swoją drużyną jedną kolejkę w 5. lidze opolskiej, gdzie jego drużyna przegrała 6-8 z lLUKS MGOKSiR III Korfantów. Najlepiej sobie radzi Natalia, która z powodzeniem występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – Ekstraklasie kobiet. Klub brzeżanki odniośł dotychczas 1. zwycięstwo i poniósł 3. porażki i zajmuje 8. miejsce w tabeli. W ostatnim meczu we Wrocławiu Natalia zanotowała 2. wygrane i walnie przyczyniła się do wygrania meczu przez swój zespół 3-1 ze Spójnią Warszawa (wygrana 3-0 z czołową polską seniorką Natalią Bak oraz wygrana 3-2 z mistrzynią Polski juniorek w 2012 roku. Wcześniej wygrała w Polkowicach 3-1 z inną czołową polską seniorką Agatą Pastor. Przegrała brzeżanka natomiast z najlepszymi polskimi seniorkami – olimpijkami z Londynu: z Natalią Partyką 0-3 i z Katarzyną Grzybowską 2-3 (prowadząc w 5. secie 9-6). W innym meczu z mistrzynią Europy juniorek i wicemistrzynią Europy seniorek oraz brązową medalistką Ukrainką Margaritą Pesotską (KTS Zamek Tarnobrzeg) Natalia przegrała po zaciętym meczu 2-3
 
Po I OTK Natalia pozostała w Gdańsku na zgrupowaniu kadry Polski seniorek (m.in. Partyka, Grzybowska, Stefańska, Szczerkowska, Kusińska i inne), które potrwa do następnej niedzieli, pod wodzą trenera kadry seniorek Michała Dziubańskiego. Od 19-26 pażdziernika Natalia będzie się przygotowywać w Korei Południowej na zgrupowaniu kadry Europy, która będzie trenować wraz z Azjatkami przed MŚ kadetek, które w dniach 27 pażdziernika do 4 listopada rozegrane zostaną na Wyspie Guam na Pacyfiku (USA).

Fot. Natalia 2. z prawej na zgrupowaniu kadry Europy kadetek na Maderze (Portugalia) .

2.Ekstraklasowa drużyna seniorek KU AZS UE Wrocław , wraz z prezesem DOZTS w Wrocławiu Zygmuntem Sutkowskim (Natalia 1. z prawej).
 
Tytus Strzelbicki, tekst i fot.

 

Nie zapomnij udostępnić: