Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 października, 2012 Tytuł artykułu

Budowa nowego mostu drogowego nad kanałem Odry. Będą utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 39

Treść artykułu

 

Chociaż prace związane z przygotowaniami do wymiany starej przeprawy drogowej rozpoczną się lada dzień, kierowcy mogą spodziewać się komplikacji dopiero na przełomie kwietnia i maja. Wówczas będzie obowiązywać objazd.
 
Budowa nowego mostu ruszy na wiosnę. Natomiast przez najbliższe kilka miesięcy wykonawca robót wybrany przez administratora jezdni nr 39 Brzeg-Namysłów, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, będzie przygotowywać specjalny objazd.  Równolegle do istniejącego mostu zostanie postawiona tymczasowa przeprawa przez kanał odrzański.
 
– Umożliwi nam to bezproblemowe rozebranie dotychczasowego mostu i zbudowanie nowej przeprawy – podkreśla Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA. – Plac budowy został już przekazany wykonawcy robót. Zatem niebawem należy się spodziewać pierwszych robót związanych z przygotowaniem objazdu.
 
Drogowcy zapewniają, że zaplanowali objazd w taki sposób, aby jak najmniej odczuli go kierowcy.   Zarówno ci wjeżdżający do Brzegu krajową 39, jak i wyjeżdżający w kierunku Lubszy, Namysłowa, Kościerzyc czy Popielowa. Objazd będzie prowadzić z ulicy Krakusa przez teren składu opałowego, a następnie za kanałem włączać ruch z powrotem w drogę krajową. Ruch będzie prowadzony w obu kierunkach.
 
– W miejsce dotychczasowej przeprawy zbudujemy most o konstrukcji łukowej. Będzie miał jezdnię o szerokości siedmiu metrów, wraz z chodnikiem o szerokości dwóch metrów – dodaje Wandrasz.
 
Oprócz mostu drogowcy zajmą się też ulicą Krakusa. Będą tam przebudowywać chodniki, poprawiać samą jezdnię, montować nowe latanie i przejście dla pieszych. Za przebudowę mostu na kanale Odry i pozostałe prace drogowe GDDKiA zapłaci blisko 17,5 mln. zł. Nowy most   i ulica mają być gotowe do końca października 2013 r. 
 
W tej chwili na drodze krajowej nr 39 trwa remont pomiędzy Lubszą a Namysłowem i przejazd został tam zamknięty dla ruchu pojazdów. Zalecany objazd prowadzi przez Dobrzeń Wielki, ale część kierowców do Namysłowa jeździ przez Świerczów. Utrudnienia potrwają do końca listopada tego roku.

 

Nie zapomnij udostępnić: