Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 września, 2012 Tytuł artykułu

Brzeg na antenie Telewizji Polskiej Wrocław. W piątek premiera odcinka o naszym mieście

Treść artykułu

 

„Szlakiem Odry” – to cykl programów realizowanych o miastach leżących w dorzeczu Odry. Pokazuje nie tylko walory przyrodnicze, turystyczno-rekreacyjne i ciekawe miejsca historyczne, ale jest również formą dokumentu, który powinni obejrzeć wszyscy miłośnicy weekendowych podróży. Program o Brzegu już w piątek o godz. 19.05.
 
– Dorzecze Odry i leżące wokół niej miasta, miejscowości są niezwykle interesujące pod względem turystycznym – argumentuje redaktor  Anna Frąckowiak-Ostrejko z TVP Wrocław. – Wszystkie zakątki staramy się pokazać w innym „ujęciu”. Dotychczas nieznanym dla szerszego kręgu odbiorców. Zwrócić uwagę na elementy, które stanowią o kulturze, tradycji, atrakcyjności oraz tajemniczości danego rejonu. Przy okazji oczywiście nasz program stara się zachęcić do odwiedzania proponowanych przez nas miejsc. Dlatego też staramy się, by nasze materiały miały na swój sposób charakter takiego przewodnika telewizyjnego.
 
Okazją do wizyty ekipy telewizyjnej w Brzegu była uroczystość uruchomienia mariny nad Odrą. W ten sposób, co podkreślali wrocławscy redaktorzy, miasto dołączyło do miejscowości, które nie mają już barier komunikacyjnych. Chodzi oczywiście o możliwość dopłynięcia rzeką.
 
W programie poza relacją z mariny będziemy mogli zobaczyć miejsca, z których słynie Brzeg i jego okolica. Poza oczywiście zamkiem piastowskim, ekipa zachęca widzów do odwiedzenia pozostałości po średniowiecznym grodzisku Ryczyn, leżącym po przeciwnej stronie śluzy na Odrze, na wysokości miejscowości Lipki.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: