Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 września, 2012 Tytuł artykułu

Brzeg otwiera się na Odrę. W sobotę zapraszamy na Piknik Rodzinny i zakończenie budowy przystani na Odrze!

Treść artykułu

Wycieczki stateczkami po Odrze, zwiedzanie przystani, koncerty i wreszcie świetna zabawa! Z pewnością nie pożałuje ten, kto w sobotę 15 września postanowi spędzić popołudnie na Pikniku Rodzinnym na nowej brzeskiej Przystani Turystycznej na Odrze. Rejsy statkami i łodziami przewidziane są również w niedzielę, 16. września.

Wielkie święto nie tylko tych wszystkich, którzy kochają wodę, ale i dobrą zabawę w miłej atmosferze, rozpocznie się w samo południe na Placu Drzewnym, czyli w sąsiedztwie nowej przystani. Obiekt powstał bowiem tuż obok placu, gdzie organizowane są miejskie imprezy plenerowe. W trakcie imprezy zaplanowano wycieczki stateczkami i łodziami, pokazy sprzętu wojska i policji, koncerty zespołów specjalizujących się w utworach żeglarskich i marynistycznych. Uroczyste podniesienie bandery oraz parada statków rozpocznie się w sobotę o godz. 16. Wstęp na piknik jest bezpłatny.

– Zapraszam mieszkańców miasta, turystów, miłośników wodnej rekreacji i wszystkich, którzy chcą zobaczyć naszą, marinę na piknik połączony z prezentacją obiektu – zachęca Wojciech Huczyński, Burmistrz Brzegu. – W kilka miesięcy udało nam się zbudować obiekt, który będzie służyć miastu przez całe pokolenia i przywróci możliwość komunikacji poprzez Odrę.

Brzeska Przystań Turystyczna na Rzece Odrze składa się z dwóch elementów: mariny dla małych jednostek pływających typu łodzie czy kajaki oraz mariny dla stateczków pasażerskich. Co więcej: ten drugi obiekt może służyć jako taras widokowy, co jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność całego kompleksu. Na przystani turystycznej znajduje się też hangar, czyli pomieszczenie gospodarcze, droga dojazdowa i plac manewrowy oraz pochylnia do wodowania łodzi, czyli slip.

Przed wakacjami, podczas festiwalu „Piana Bosmana” w Oławie, pierwsi mieszkańcy miasta mogli korzystać z możliwości popłynięcia do dolnośląskiego miasta. Tym razem Oława dołącza się organizacyjnie do otwarcia brzeskiej przystani, chcąc w ten sposób podkreślić zamiar współpracy przy okazji tworzenia szlaku turystyczno-wodnego na Odrze. W Ścinawie Polskiej pod Oławą działa bowiem przystań rzeczna.

Budowa przystani kosztowała ponad 3 mln 600 tys. zł. Miasto dostało na jej realizację dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego, bez którego przeprowadzenie takich robót byłoby niemożliwe. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach zadania Rewitalizacji Przestrzeni Miejskiej Centrum Miasta Brzeg.

Nie zapomnij udostępnić: