Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 sierpnia, 2012 Tytuł artykułu

Finał rewitalizacji ulic w centrum Brzegu

Treść artykułu
Dobiega końca remont ostatniej z modernizowanych jezdni, czyli ulicy Długiej. Prace drogowe w centrum miasta prowadzone są w ramach programu rewitalizacji zabytkowego centrum Brzegu (ulica Długa-deptak, na odcinku od Jagiełły do Piastowskiej i Chrobrego, ulica Jabłkowa, ulica Staromiejska, ulica Polska na odcinku od Placu Kościelnego do ul. Dzierżonia).
 
Roboty pochłoną łącznie 3, 8 mln zł i są dofinansowywane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego-Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. Obejmują nie tylko remont nawierzchni, ale również instalacji wodno-kanalizacyjnych i gazowych oraz chodników. Stąd brały w nich udział przedsiębiorstwa-Wodociągów i Kanalizacji z Brzegu oraz Zakładu Gazowniczego z Opola. Montowane są słupki drogowe, hydranty. Wcześniej rewitalizowane były trzy duże place centrum miasta: Niepodległości, Kościelny oraz Polonii Amerykańskiej.  
 
W związku z robotami zamknięty jest fragment ulicy Długiej na odcinku od Placu Niepodległości do skrzyżowania Chrobrego i Piastowskiej. Piesi chodzą w specjalnie wygrodzonych miejscach. Finał prac, zgodnie z panem to 31 października. Jednak wykonawca zadeklarował chęć wcześniejszego skończenia robót. Aktualny stan robót to blisko 80 procent kontraktu.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: